3 metody, jak získat více času na učení

Náročnost
lehke

Sesypala se na vás hromada učení a vy jednoduše nevíte, jak si všechno to důležité (i méně důležité) učivo nacpat do hlavy? Často si říkáte, že by den mohl mít více nežli 24 hodin, protože toho zkrátka máte tolik, že jednoduše nestíháte? Pokud si najdete pár minut na přečtení dnešního článku, uděláte jedině dobře. Dáme vám v něm hned tři tipy, se kterými se vám podaří získat více času na učení.

Tip číslo jedna: zbavte se rušivých elementů

Máte při učení zapnutou televizi, rádio nebo otevřený webový prohlížeč? I když se možná sami sebe snažíte přesvědčit, že rádio či televize běží jen jako zvuková kulisa a internet máte k dispozici pro vyhledávání studijních materiálů, moc dobře víte, že je to lež.

A i kdyby ne, představují rádio, počítač, televize nebo mobilní telefon rušivé elementy, které vás mnohdy nutí prokrastinovat – dělat všechno možné, jen ne se učit. Proto se zbavte rušivých elementů a učení vám rázem poleze do hlavy skoro samo.

Tip číslo dva: objednejte si jídlo až domů

Ať už si jídlo připravujete sami, nebo se chodíte stravovat někam do restaurace, tak či onak vám to zabere poměrně dost času. I tady se ale dá velmi šikovně ušetřit a to i bez nutnosti držet hladovku a následně nad učením ležet s hlasitě kručícím žaludkem. Skvělým řešením je objednat si jídlo pohodlně až domů – nemusíte nikam chodit a vybrané dobroty dostanete ještě zatepla pěkně až pod nos.

Jídlo si můžete objednat v jedné z pražských poboček Pizzeria Einstein (např. nabízí rozvoz pizzy v Praze 3). Z nabídky si můžete vybrat nejen těstoviny, saláty nebo rizoto, ale především naprosto boží pizzu, jež je považována za jednu z nejlepších v Praze.

Tip číslo tři: vyhněte se sociálním sítím

Sociální sítě představují nejen parádní způsob, jak se spojit s přáteli nebo se dozvědět něco nového, ale také velký žrout času. Pokud chcete získat více času na učení, vyhněte se brouzdání na všech sociálních sítích. Zahoďte mobilní telefon, zaklapněte notebook, vypněte počítač a místo toho, abyste si pročítali statusy ostatních nebo dávali srdíčka jejich fotkám, se věnujte studiu.

Jak vybrat dárek pro muže? Máme 3 pravidla, jak na to
Žádné strachy, skvělé dárky pro muže existují! Jen to vybírání dá občas zabrat. Proto jsme…
Celý návod
Lovíme rybářské zážitky aneb Jak na chytání ze člunu
Máte vášeň pro rybaření a nebaví vás vysedávat na břehu? Zkuste vyplout tam, kam prut…
Celý návod
Kde koupit respirační roušky?
Téma, které v posledních dnech hýbe celou společností. Všichni o něm mluví, nechybí silné emoce a…
Celý návod
Repasované či předváděcí notebooky a počítače: Žádný problém!
Uvažujete o koupi lepšího a výkonnějšího počítače či notebooku? Určitě jste přemýšleli nad tím, jak…
Celý návod