3 metody, jak získat více času na učení

Náročnost
lehke

Sesypala se na vás hromada učení a vy jednoduše nevíte, jak si všechno to důležité (i méně důležité) učivo nacpat do hlavy? Často si říkáte, že by den mohl mít více nežli 24 hodin, protože toho zkrátka máte tolik, že jednoduše nestíháte? Pokud si najdete pár minut na přečtení dnešního článku, uděláte jedině dobře. Dáme vám v něm hned tři tipy, se kterými se vám podaří získat více času na učení.

Tip číslo jedna: zbavte se rušivých elementů

Máte při učení zapnutou televizi, rádio nebo otevřený webový prohlížeč? I když se možná sami sebe snažíte přesvědčit, že rádio či televize běží jen jako zvuková kulisa a internet máte k dispozici pro vyhledávání studijních materiálů, moc dobře víte, že je to lež.

A i kdyby ne, představují rádio, počítač, televize nebo mobilní telefon rušivé elementy, které vás mnohdy nutí prokrastinovat – dělat všechno možné, jen ne se učit. Proto se zbavte rušivých elementů a učení vám rázem poleze do hlavy skoro samo.

Tip číslo dva: objednejte si jídlo až domů

Ať už si jídlo připravujete sami, nebo se chodíte stravovat někam do restaurace, tak či onak vám to zabere poměrně dost času. I tady se ale dá velmi šikovně ušetřit a to i bez nutnosti držet hladovku a následně nad učením ležet s hlasitě kručícím žaludkem. Skvělým řešením je objednat si jídlo pohodlně až domů – nemusíte nikam chodit a vybrané dobroty dostanete ještě zatepla pěkně až pod nos.

Jídlo si můžete objednat v jedné z pražských poboček Pizzeria Einstein (např. nabízí rozvoz pizzy v Praze 3). Z nabídky si můžete vybrat nejen těstoviny, saláty nebo rizoto, ale především naprosto boží pizzu, jež je považována za jednu z nejlepších v Praze.

Tip číslo tři: vyhněte se sociálním sítím

Sociální sítě představují nejen parádní způsob, jak se spojit s přáteli nebo se dozvědět něco nového, ale také velký žrout času. Pokud chcete získat více času na učení, vyhněte se brouzdání na všech sociálních sítích. Zahoďte mobilní telefon, zaklapněte notebook, vypněte počítač a místo toho, abyste si pročítali statusy ostatních nebo dávali srdíčka jejich fotkám, se věnujte studiu.

Batohy sluší i ženám: Jak na jejich výběr?
Když se řekne batoh, většina lidí si vybaví výlet nebo turistický výšlap. Vždyť právě tam…
Celý návod
Jak si vybrat nejlepší mikinu?
Kvalitní svrchní oděv v podobě mikiny je nezbytnou součástí šatníku každého běžce i těch kdo…
Celý návod
Vyberte si vhodné šaty do společnosti i do práce
Výběr správného modelu a také délky šatů je často výzvou. Dlouhé šaty jsou náročné, ale…
Celý návod
DĚTSKÉ POSTELE S PŘÍSTÝLKOU – Lano Nábytek
Výběr postele pro dětský pokoj je jedním z nejdůležitějších úkolů při zařizování pokoje pro dítě.…
Celý návod