Jak se zbavit blech v domácnosti

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Do dvou týdnů
Cena
100 - 2 000 Kč

Blechy jsou celosvětově rozšířený hmyz, který žije parazitickým způsobem života. Žít mohou od několika měsíců po tři roky, přičemž se velmi rychle množí, neboť mohou naklást až 50 vajíček denně. V České republice žije přibližně devadesát druhů blech, z nichž většina se živí krví a to zvířecí i lidskou. Nejčastěji se s blechami musí potýkat kočky a psi. Zbavit se blech není jednoduché, ale rozhodně se nejedná o předem prohraný boj.

1

Vydezinfikujte mazlíčka

Při napadení vaší domácnosti blechami nejdříve vydezinfikujte svého mazlíčka. Neobejdete se bez speciálních přípravků, které jsou k dostání ve zverimexu nebo u veterináře.

Domácího mazlíčka nejdříve vykoupejte a použijte při tom odblešovací šampón. Potom na něho použijte pipetu, tekutina se aplikuje na kůži nejčastěji podél páteře a funguje asi měsíc, nasaďte mu obojek proti blechám, který funguje asi půl roku, nebo využijte sprej.

2

Vydezinfikujte svou domácnost vlastními silami

Blechy se nejvíc drží ve škvírách, ve vysokém koberci, mezi prkny, u spár v podlaze a samozřejmě kolem pelechů vašich mazlíčků. Pokud se jich chcete zbavit svépomocí, vyčistěte domácnost s pomocí přípravků BioKill, které jsou velmi kvalitní. Co jde vyprat, tak vyperte, podlahy všechny vysajte a vytřete.

Nezapomeňte po úklidu vyčistit také svůj vysavač, protože blechy by se mohly množit v něm. Tento postup opakujte – zpočátku lze vysávat i několikrát denně, poté postačí vydezinfikovat domácnost jednou týdně.

3

Vydezinfikujte svou domácnost s pomocí odborníka

Pokud chcete mít jistotu, že blechy ve vaší domácnosti budou vyhubené, pozvěte si specializovanou desinksekční firmu, která to udělá za vás. Tato návštěva vás vyjde přibližně na 2 000 Kč, přičemž bude nutné ji alespoň jednou zopakovat. V případě většího zamoření i víckrát.

Jak si svépomocí zaměříte a nainstalujete žaluzie?
Pokud chcete ušetřit na žaluziích, uděláte nejlépe, když si sami zaměříte okno a sami žaluzie…
Celý návod
Proměňte balkon v obývák s trendy venkovními koberci
Máte na balkoně záplavu rostlin i pohodlné posezení, ale stále tomu něco chybí? Jděte na…
Celý návod
Máte na zahradě studnu? A víte, jak zjistit nezávadnost této vody?
Studna není tou nejlevnější záležitostí, ale pokud máte pozemek či zahradu tak se vám začne…
Celý návod
Krok za krokem: Jak postupovat při rizikovém kácení stromů?
Pokud potřebujete na svém pozemku více světla či z bezpečnostních důvodů potřebujete pokácet rizikovou dřevinu,…
Celý návod