Jak najít motivaci

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Cca 20 minut
Cena
Zdarma

Motivace je doslova naším vnitřním motorem, který nás žene kupředu k určité činnosti za zvoleným cílem. V některých situacích je hledání motivace opravdu těžké a ještě těžší je poté její udržení. Správně motivovaní jedinci jsou mnohem výkonnější a dojdou spíše svých výsledků, navíc nejsou tolik náchylní k prokrastinaci. Zkuste se správně namotivovat a nainspirovat, zdůvodnit si, proč to či ono děláte a co bude vaším výsledkem, snáze se vám potom půjde i po trnité cestě.

1

Zvolte si konkrétní cíl

Vždy, když si vybíráte svůj cíl, konkretizujte ho. Namísto „Zhubnu.“ si řekněte „Zhubnu 20 kilogramů.“. Nezapomínejte ale, že váš cíl by měl mít reálnou podobu, musí se jednat o něco, čeho jste schopni dosáhnout. Zároveň je dobré mít vybraný jenom jeden cíl, aby vaše cesta k němu nebyla plná odboček a myšlenek na něco dalšího. Ujasněte si své priority a volte obezřetně.

2

Uvědomte si, proč to děláte

Abyste si motivaci udrželi, mějte na paměti, co bude výsledkem vašeho snažení. Pokud se vám nechce učit, uvědomte si, že to děláte proto, abyste měli vyšší vzdělání a poté dostali lepší práci. Za každou dřinou hledejte odměnu, která vás po ní čeká. A pokud už budete mít málo sil, připomeňte si, jaký pozitivní dopad vaše dřina bude mít na váš život.

3

Nebuďte v tom sami

I když je obdivuhodné zvládnout všechno bez pomoci, ne vždycky je to vhodný krok. Pro motivaci je dobré mít vybraného „idola“, někoho, kdo už dokázal to, o co vy se snažíte. A když to přeci dokázal on, tak proč ne vy? Nezapomínejte ale ani na zpětnou vazbu. Zkuste se poohlédnout ve svém okolí po někom, kdo by vás ve vašem snažení podpořil, v nejlepším případě se k vám přidal. Ve dvou se to totiž lépe táhne.

4

Nepřeceňujte své síly

Pro udržení se v činnosti je motivace velmi důležitá, a proto byste to s úkoly neměli moc přehánět, aby vás rychle neopustila. Síla motivace velmi často kolísá, ale je nutné setrvat a jít raději menšími kroky než žádnými. Nepřeceňujte tedy své síly a nečekejte od sebe zázraky, v případě, že by na to totiž nedošlo, by mohlo utrpět vaše sebevědomí a s ním také vaše motivace.

5

Sledujte pokrok

Na začátku své cesty si zkuste sepsat jakési „průjezdní body“, které vás čekají. Jakmile se vám podaří některého dosáhnout, odškrtněte si ho. Až po nějakém čase uvidíte, co všechno už jste dokázali, namotivuje vás to. Změnu můžete sledovat i v podobě fotografií nebo ve formě deníku. Nezapomeňte se za svou dřinu náležitě odměnit.

Batohy sluší i ženám: Jak na jejich výběr?
Když se řekne batoh, většina lidí si vybaví výlet nebo turistický výšlap. Vždyť právě tam…
Celý návod
Jak si vybrat nejlepší mikinu?
Kvalitní svrchní oděv v podobě mikiny je nezbytnou součástí šatníku každého běžce i těch kdo…
Celý návod
Vyberte si vhodné šaty do společnosti i do práce
Výběr správného modelu a také délky šatů je často výzvou. Dlouhé šaty jsou náročné, ale…
Celý návod
DĚTSKÉ POSTELE S PŘÍSTÝLKOU – Lano Nábytek
Výběr postele pro dětský pokoj je jedním z nejdůležitějších úkolů při zařizování pokoje pro dítě.…
Celý návod