Jak najít motivaci

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Cca 20 minut
Cena
Zdarma

Motivace je doslova naším vnitřním motorem, který nás žene kupředu k určité činnosti za zvoleným cílem. V některých situacích je hledání motivace opravdu těžké a ještě těžší je poté její udržení. Správně motivovaní jedinci jsou mnohem výkonnější a dojdou spíše svých výsledků, navíc nejsou tolik náchylní k prokrastinaci. Zkuste se správně namotivovat a nainspirovat, zdůvodnit si, proč to či ono děláte a co bude vaším výsledkem, snáze se vám potom půjde i po trnité cestě.

1

Zvolte si konkrétní cíl

Vždy, když si vybíráte svůj cíl, konkretizujte ho. Namísto „Zhubnu.“ si řekněte „Zhubnu 20 kilogramů.“. Nezapomínejte ale, že váš cíl by měl mít reálnou podobu, musí se jednat o něco, čeho jste schopni dosáhnout. Zároveň je dobré mít vybraný jenom jeden cíl, aby vaše cesta k němu nebyla plná odboček a myšlenek na něco dalšího. Ujasněte si své priority a volte obezřetně.

2

Uvědomte si, proč to děláte

Abyste si motivaci udrželi, mějte na paměti, co bude výsledkem vašeho snažení. Pokud se vám nechce učit, uvědomte si, že to děláte proto, abyste měli vyšší vzdělání a poté dostali lepší práci. Za každou dřinou hledejte odměnu, která vás po ní čeká. A pokud už budete mít málo sil, připomeňte si, jaký pozitivní dopad vaše dřina bude mít na váš život.

3

Nebuďte v tom sami

I když je obdivuhodné zvládnout všechno bez pomoci, ne vždycky je to vhodný krok. Pro motivaci je dobré mít vybraného „idola“, někoho, kdo už dokázal to, o co vy se snažíte. A když to přeci dokázal on, tak proč ne vy? Nezapomínejte ale ani na zpětnou vazbu. Zkuste se poohlédnout ve svém okolí po někom, kdo by vás ve vašem snažení podpořil, v nejlepším případě se k vám přidal. Ve dvou se to totiž lépe táhne.

4

Nepřeceňujte své síly

Pro udržení se v činnosti je motivace velmi důležitá, a proto byste to s úkoly neměli moc přehánět, aby vás rychle neopustila. Síla motivace velmi často kolísá, ale je nutné setrvat a jít raději menšími kroky než žádnými. Nepřeceňujte tedy své síly a nečekejte od sebe zázraky, v případě, že by na to totiž nedošlo, by mohlo utrpět vaše sebevědomí a s ním také vaše motivace.

5

Sledujte pokrok

Na začátku své cesty si zkuste sepsat jakési „průjezdní body“, které vás čekají. Jakmile se vám podaří některého dosáhnout, odškrtněte si ho. Až po nějakém čase uvidíte, co všechno už jste dokázali, namotivuje vás to. Změnu můžete sledovat i v podobě fotografií nebo ve formě deníku. Nezapomeňte se za svou dřinu náležitě odměnit.

Jak si ideálně naplánovat víkend v Praze?
Oblíbenost eurovíkendů je stále vyšší, mnoho lidí se s chutí vydá do Paříže, Londýna nebo Říma…
Celý návod
Jak vybrat pohodlné skate boty?
Hodí se pro volný čas, krátké procházky městem i výlety. Jsou zkrátka univerzální, můžete si…
Celý návod
Jaké pánské kalhoty vybrat pro určité události?
Samozřejmě, nejpohodlnější jsou tradiční domácí tepláky, ale když jdeme do společnosti, nebudou určitě oděvem, který…
Celý návod
Jak začít jezdit na koni
Netoužíte vy nebo váš potomek po ničem jiném než vyhoupnout se do sedla? Nikdy není…
Celý návod