Jak si ideálně naplánovat víkend v Praze?

Náročnost
lehke

Oblíbenost eurovíkendů je stále vyšší, mnoho lidí se s chutí vydá do Paříže, Londýna nebo Říma s tím, že pozná místní architektonické skvosty, netradiční kuchyni a další věci, které rozhodně stojí za to vidět. Proč ale také trochu nepoznat i naši metropoli? Dost možná jste tu byli naposledy na nějakém koncertu, školním výletu nebo podobné akci a neměli jste dost času, abyste viděli vše podstatné.

Pořád se něco děje – i během letních měsíců

Praha je dějištěm mnoha zajímavých akcí, rozhodně nejde jen o sportovní klání, hudební vystoupení nebo umělecké výstavy. Vyberte si proto ubytování, ze kterého to nebudete mít nijak daleko do centra a ideálně takové, v jehož blízkosti je zastávka metra – přesuny z místa na místo pak budou někdy dokonce jen o minutách. Pořiďte si celodenní jízdenku na MHD a nebudete muset nic dalšího řešit. Navštívíte Karlův most, Obecní dům, sakrální skvosty i místa, kterými kráčela česká i světová historie. A možná zjistíte, že na všechna zajímavá místa jeden víkend stačit nebude, takže bude třeba si stanovit priority a mít realistický plán. Zvláště během letních veder není důvod cestovat jako o život, že?

Co takhle si trochu doplnit šatník?

Naše hlavní město, to je zkrátka tisíc a jedna příležitost pro zajímavý nákup. Jedním příkladem za všechny může být třeba nákupní centrum Premium Outlet Prague Airport. Sedm desítek obchodů a řada světoznámých značek, posezení v útulné kavárně, sledování příletů a odletů letadel (jedná se totiž o outlet u letiště), sportovní oblečení nebo volnočasová móda pro každý den. Nechybí značky jako Blažek, United Colors Of Benetton, Gucci, Hugo Boss, Lacoste, Ralph Lauren, Versace nebo Guess outlet – na své si tedy přijde snad každý! Nakonec, kdo by rád nenakupoval, když je příležitost? Navíc za cenu, která je opravdu lákavou, takže záleží už jen na vás.

Jak vybrat pohodlné skate boty?
Hodí se pro volný čas, krátké procházky městem i výlety. Jsou zkrátka univerzální, můžete si…
Celý návod
Jaké pánské kalhoty vybrat pro určité události?
Samozřejmě, nejpohodlnější jsou tradiční domácí tepláky, ale když jdeme do společnosti, nebudou určitě oděvem, který…
Celý návod
Jak začít jezdit na koni
Netoužíte vy nebo váš potomek po ničem jiném než vyhoupnout se do sedla? Nikdy není…
Celý návod
Jak vybrat únikovou hru podle různých kritérií?
Zábava má dnes tisíc a jednu různých podob, díky internetu jsme ale trochu zapomněli na…
Celý návod