Jak si vybrat nejlepší mikinu?

Náročnost
lehke

Kvalitní svrchní oděv v podobě mikiny je nezbytnou součástí šatníku každého běžce i těch kdo rádi vyrazí na večerní procházku do města. Při správném výběru poskytuje tepelný komfort a umožňuje trénink při běhu při nižších teplotách. Hledáte mikinu, ale nevíte, co zvážit při výběru? Zde je náš krátký průvodce, který vám pomůže najít ideální model pro vaše potřeby.

Mikiny s potiskem na míru

V současné době výrobci sportovních oděvů nabízejí svým zákazníkům široký výběr střihů a stylů. Módní design je bezpochyby žádoucí vlastností, ale rozmanitost modelů nám umožňuje především přizpůsobit mikinu vašim potřebám a stavbě těla. Stejně tak si můžete vybrat na trickovy.cz potřebné mikiny s potiskem, případně můžete zvolit vlastní motivy, například pro sportovní tým.

Při hledání mikiny na běh věnujte pozornost označení, aby se jednalo o pevnou sportovní mikinu s příměsí elastanu. Tento syntetický materiál dává oblečení pružnost a flexibilitu. Díky tomu se oblečení lépe přizpůsobí tělu, nedeformuje se a dává běžci maximální volnost pohybu. Před nákupem vyzkoušejte několik různých mikin a vyberte si model, který vám poskytne pohodlné pohyby. Dobrá mikina by neměla být příliš volná – nadměrný materiál omezí možnost pohybu rukou, což účinně ztěžuje váš pohyb. Ujistěte se, že model, o který se zajímáte, není příliš těsný a nelepí se pod paži – příliš malá mikina způsobí bolestivé otěry. Zvolte personalizované mikiny – navrhněte si vlastní mikiny.

Mikiny s potiskem – vhodný materiál

Bavlna, fleece, merino, polyester – v obchodech najdete tento oblíbený svrchní oděv vhodný pro nejrůznější sportovní a povětrnostní podmínky. Není divu, že se můžete cítit ztraceni mezi názvy materiálů, které vám nic neříkají. Mikiny Fleece jsou vynikající volbou pro sportovce, kteří se nechtějí vzdát tréninku v zimě. Poskytují účinnou tepelnou izolaci, protože udržují tělesnou teplotu, chrání před chladem a pocení.

Bavlněné mikiny s vlastním potiskem se osvědčí během tichého běhání nebo běhu na krátké vzdálenosti, kdy se příliš nezapotíte. Velkou nevýhodou bavlny je její nasákavost – bavlněná mikina rychle absorbuje vlhkost, stává se těžkou a může být během tréninku překážkou.

Polyesterové mikiny jsou nejčastějším výběrem běžců. Není divu – polyesterové mikiny jsou ideální pro venkovní trénink. Díky směsi moderních tkanin zaručují inovativní joggingové mikiny efektivní ventilaci, chrání před chladem a odvádí pot. Polyester je lehký a odolný materiál, jehož velkou výhodou je nízká rychlost absorpce vlhkosti.

Mikiny s potiskem – pohodlí především

Při koupi mikiny s potiskem věnujte pozornost dalším prvkům, které mohou být užitečné při fyzické aktivitě. Pokud si berete klíče s sebou na běhání nebo rádi posloucháte hudbu při běhu, vyberte si mikinu s kapsami. Hluboké klokanky udrží vaše malé věci v bezpečí. Pokud si vyberete mikinu s postranními kapsami, hledejte model se zipy. Hodit se vám bude i mikina s kapucí, která vás ochrání před větrem a deštěm.

Batohy sluší i ženám: Jak na jejich výběr?
Když se řekne batoh, většina lidí si vybaví výlet nebo turistický výšlap. Vždyť právě tam…
Celý návod
Vyberte si vhodné šaty do společnosti i do práce
Výběr správného modelu a také délky šatů je často výzvou. Dlouhé šaty jsou náročné, ale…
Celý návod
DĚTSKÉ POSTELE S PŘÍSTÝLKOU – Lano Nábytek
Výběr postele pro dětský pokoj je jedním z nejdůležitějších úkolů při zařizování pokoje pro dítě.…
Celý návod
Jak vybrat dárek pro muže? Máme 3 pravidla, jak na to
Žádné strachy, skvělé dárky pro muže existují! Jen to vybírání dá občas zabrat. Proto jsme…
Celý návod