Jak správně sladit dámský kabát s kozačkami

Náročnost
lehke
Potřebný čas
Od 20 minut
Cena
Od 500 Kč

Vypadat šik i v zimě, když je dvacet pod nulou, není tak snadné jako v plus dvaceti. Hory oblečení, abyste se udržela v teple a neprochladla, nevypadají příliš vzhledně, naopak si v nich můžete připadat jako sněhulák. Ovšem jedná se o nezbytnou výbavu proti zimě, jejíž součástí je také dámský kabát a teplé kozačky, kteréžto by k sobě měli ladit.

1

Začněte volbou kabátu

Začít byste měla rozhodně výběrem dámského kabátu, jehož délka a styl se bude odvíjet zároveň od vaší postavy. Pro vysoké dámy jsou vhodné dámské zimní kabáty všech délek, tedy jak ty krátké, končící v oblasti pasu, tak kabáty délky po kotníky.

Naproti tomu dámy trochu objemnější či ženy menšího vzrůstu, by se mohly v příliš dlouhém kabátu ztratit. Vhodný je pro ně tedy kabát kratší, nejlépe do pasu či maximálně délky do poloviny stehen. Vliv má ale také styl a celkové vzezření dámského zimního kabátu.

2

Vybrán dlouhý kabát

Dámský zimní kabát délky do poloviny lýtek nebo dokonce ke kotníkům, sluší postavě chilli paprička. K takovému se potom nejvíce hodí kozačky nízké se zapínáním na boku, které nebudou tolik výrazné, neboť by se mohly opticky tlouct se vzezřením kabátu, který upoutá pozornost na první pohled. Nejlepší volbou k dlouhému dámskému zimnímu kabátu jsou tedy nízké kotníčkové kozačky na silnějším podpatku, klasické černé nebo tmavě hnědé barvy.

3

Vybrán středně dlouhý kabát

Střední délka kabátu se bere zhruba v délce po kolena. Některé typy postav v něm mohou vypadat jako staré mladé, ale přesto se jedná o velmi oblíbenou variantu délky. Z kozaček se k němu nejvíce budou hodit opět nízké kotníčkové, které vám opticky protáhnou nohy, které jsou naopak opticky mírně zkrácené délkou kabátu, nebo kozačky trochu vyšší zhruba délky do poloviny lýtek. Ty jsou potom lepší bez vysokého podpatku.

4

Vybrán krátký kabát

Zimní kabát, který dosahuje maximálně délky do poloviny stehen, ale spíše se zastavil v oblasti pasu, je vhodný pro všechny typy postav. Rovněž se k němu hodí i všechny druhy kozaček, tedy i vysoké šněrovací, které vám mohou sahat až po kolena nebo dokonce do poloviny stehen. Jde o to, že kabát a kozačky by neměly společně splývat, neboť tak by vám zkracovali celkově postavu.

Jak na svatební oznámení
Svatba je pro mnohé z nás spolu s narozením dítěte jedním z nejradostnějším dnem v roce. Přináší s sebou ale…
Celý návod
Jak se starat o šperky, aby vám vydržely věčnost
Každý den se jimi zkrášlujeme a dělají nám radost. A při správné péči mohou dělat…
Celý návod
Jak vybrat spodní prádlo pro chlapa, aby mu slušelo? Záleží především na typu postavy!
Líbí se vám určitý typ spodního prádla, ale moc dobře víte, že vaší postavě prospívá…
Celý návod
Jakou dovolenou vybrat na Valašsku?
Okrajová část města Zlína je neméně malebným úsekem na východě Moravy. Tato lokalita vás zve…
Celý návod