Jak vybrat únikovou hru podle různých kritérií?

Náročnost
lehke

Zábava má dnes tisíc a jednu různých podob, díky internetu jsme ale trochu zapomněli na zážitky, které jsou k mání i mimo online svět. Jde například o únikové hry, které jsou stále populárnější kratochvílí pro volné víkendy pro rodiny nebo party přátel. Výhodou je, že kombinace možností je v tomto směru takřka neomezená – na své si proto přijdou dobrodružně založení lidé milující historii, přírodu nebo špetku vzrušení z tajemna.

Utíkejte jako Edmond Dantes nebo se popasujte se zlými duchy

Klasické únikové hry jsou postavené na zdánlivě jednoduchém principu, k dosažení vítězství bude ale zapotřebí všech smyslů a nevyhnete se ani důmyslné spolupráci celého týmu. Jedině tak totiž můžete uniknout z místnosti plné nástrah, ale také nápověd, bez kterých se doslova nepohnete z místa. Máte zájem?

Můžete si užít nejen atmosféru klasických duchařských příběhů, ale také si zahrát na mafiány jako vystřižené ze třicátých let minulého století. Najděte historický poklad v podobě Archimédových zápisků a přepište dějiny, uprchněte z kobky ještě elegantněji než Edmond Dantes z pevnosti If. Vyjděte z pasti, natřete to nepřátelům, spolehněte se na své schopnosti a prověřte si, kdo je z vaší skupiny ten nejbystřejší. Zapátrejte jako Sherlock Holmes nebo unikněte z potápějícího se Titaniku, seznamte se s Gulliverem a rozšifrujte Enigmu. Desítky možností, se kterými už deštivá sobotní odpoledne nebudou nikdy nudná!

Výběr i rezervace během pár minut, vyhledávání je snadné

A jak na to? Na webu ExitGames.cz se zorientujete velice snadno, ve vyhledávači stačí zadat jen nejbližší město, typ hry a nezapomeňte ani na obtížnost či hodnocení (například nejlepší úniková hra). Pro začátečníky samozřejmě lze jedině doporučit tu nižší. Kdybyste pak měli mít pocit, že jste vše vyřešili až moc snadno, tím lépe! Je vidět, že máte pro únikové hry talent, ale zkusíte si nějakou vyhlášenou novinku s trochu vyšší obtížností?

Svou roli samozřejmě hraje také cena, ale nebojte se – rozhodně nebude výš, než kdybyste strávili odpoledne v kavárně nebo restauraci, takže při početnější účasti je cenová hladina pro jednu osobu víc než příznivou. Důležité také je, abyste se shodli na tématice, protože sto lidí znamená sto chutí, jak praví jeden okřídlený slogan. Když si budete chtít zkusit hru jen vy sami, žádný problém! Nabízí se totiž několik možností pouze pro jednoho hráče, jako je třeba únik z márnice, kde si lze poměřit svou rychlost s kolegou z kanceláře nebo vychutnat atmosféru jen o samotě. Zvládnete uprchnout z tohoto prostředí, kde doslova a do písmene leze mráz po zádech?

Rezervace je jednoduchá, až šest hráčů si přijde na své

Úniková hra je k dispozici obvykle pro skupinu, hodinová zábava klidně až pro šest lidí (ale klidně i manželské páry nebo sourozenecké dvojice, kteří si dali za cíl zahnat nudu).  Operátor vám vysvětlí cíl hry a poté otočí pomyslné přesýpací hodiny – ve většině případů máte na únik hodinu, budete muset spolupracovat v týmu a trápit mozkové závity, seč vám budou duševní síly stačit. Ale právě v tom tkví kouzlo podobných zábav, které zajímají stále víc lidí napříč věkovým spektrem.

Jsou tu i únikové hry pro děti, takže výhodou je, že nebudete muset nutně shánět hlídání – ale dopřát svým ratolestem také špetku napínavých zážitků. Nepotřebujete fyzickou zdatnost, ale jedině dobrou náladu a volné odpoledne. Nezáleží ani na tom, odkud jste. Samozřejmě, že nejvíce zastoupení má úniková hra Praha, ale k dispozici jsou zajímavé programy doslova po celé republice.

Jak si ideálně naplánovat víkend v Praze?
Oblíbenost eurovíkendů je stále vyšší, mnoho lidí se s chutí vydá do Paříže, Londýna nebo Říma…
Celý návod
Jak vybrat pohodlné skate boty?
Hodí se pro volný čas, krátké procházky městem i výlety. Jsou zkrátka univerzální, můžete si…
Celý návod
Jaké pánské kalhoty vybrat pro určité události?
Samozřejmě, nejpohodlnější jsou tradiční domácí tepláky, ale když jdeme do společnosti, nebudou určitě oděvem, který…
Celý návod
Jak začít jezdit na koni
Netoužíte vy nebo váš potomek po ničem jiném než vyhoupnout se do sedla? Nikdy není…
Celý návod