Jak na jednoduchou jarní výzdobu

Náročnost
lehke
Potřebný čas
10 – 45 minut
Cena
0 – 500 Kč

Jaro se kvapem blíží, takže je čas tak akorát porozhlédnout se po správných potřebách na jarní výzdobu domu nebo bytu. Jarní výzdoba se dá pořídit už od pár korun a přitom je stejně efektivní jako drahá a nákladná výzdoba kupovaná, která sice třeba vypadá lépe, než ručně vyráběná, ale může ji mít doma každý. Záleží jen na vaší kreativitě a šikovnosti, díky které můžete vyzdobit svůj domov jarními dekoracemi.

1

Přírodní výzdoba – do vázičky nebo jako jarní věnec na dveře

Co budete potřebovat:

  • Nůžky, zahradnické kleště
  • Provázek, drátek

Větvě zlatého deště, vrbové proutí, bledule, sněženky, tulipány, narcisy,…
I když země ještě spí, nikdy není brzo obhlédnout si okolí a vypozorovat, kde by se dal natrhat například zlatý déšť nebo vrbové proutky. Až se oteplí a roztaje sníh, objeví se také hlavinky sněženek a bledulek, které svou barvou prozáří každý interiér. Stačí si jich trochu natrhat do vázičky. Do vyšších a úzkých váz se potom budou hodit větvičky zmíněného zlatého deště nebo vrby.

S přírodními materiály můžete ozdobit také vchodové dveře, na kterých může viset hezký jarní věnec. Na korpus věnce, který snadno pořídíte v zahradnictví, namotáte přírodniny a připevníte je drátkem nebo provázkem, aby nepadaly. Přidat můžete také kousky mechu, který vypadá velmi efektivně. Větší kusy lze opět přidělat drátkem, na menší si potom vezměte tavnou pistoli.

2

Papírová výzdoba za pár korun do okna i na zeď

Co budete potřebovat:

  • Papíry – bílé i barevné, spíše čtvrtky
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Tužka
  • Pastelky
  • Tiskárna

I s papírem se dá vytvořit jednoduchá výzdoba například do oken. Pokud máte kreslířské nadání, můžete si předlohy kreslit sama, pokud raději vsadíte na obrázky již nakreslené, snadno si je vytisknete. Oblíbené jsou různé vystřihovánky do oken, které vám zaberou jenom několik minut a přitom vypadají velmi efektivně. Ty stačí udělat v bílé barvě.

Pokud si ale chcete domov rozzářit barevnou výzdobou, vytiskněte si předlohy v podobě ptáčků, králíčků, květin nebo třeba motýlů a poté je obkreslete na barevný papír nebo čtvrtku. Vystřižené je potom můžete zavěsit do okna nebo je třeba nalepit na dveře či jinou plochu.

3

Stužkování

Co budete potřebovat:

  • Stužky všech barev, délek a šířek
  • Nůžky

Další možností, jak si zútulnit domov pro příchod jara, je využít barevných a veselých stužek a provázků. Taková výzdoba je velmi jednoduchá, prostě provázkem nebo stužkou obmotáte věci. Velmi dobře stužka vynikne například na vysoké váze, která tak bude vypadat veseleji, hodí se také na stojánky lampy a lampy obecně, vdechnout jarní náladu může také vašemu schodišti.

Stužky lze rovněž v domě zavěsit stejně jako vánoční řetězy nebo je nechat na některých místech domu jenom tak splývat. Když navíc stužky spojí sílu s přírodninami, můžete vytvořit rozkvetlou větvičku ještě před příchodem jara.

Máte na zahradě studnu? A víte, jak zjistit nezávadnost této vody?
Studna není tou nejlevnější záležitostí, ale pokud máte pozemek či zahradu tak se vám začne…
Celý návod
Krok za krokem: Jak postupovat při rizikovém kácení stromů?
Pokud potřebujete na svém pozemku více světla či z bezpečnostních důvodů potřebujete pokácet rizikovou dřevinu,…
Celý návod
Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Bez vody z kohoutku si už nedokážeme ani zdaleka představit náš běžný den. Vodu používáme…
Celý návod
Kde rychle sehnat peníze, když zaklepe na dveře nečekaný výdaj?
Půjčka je dostupná širokému spektru zájemců, někdy stačí jen minuty – online vyřízení je formalita.…
Celý návod