Jak na pohodlný a bezpečný přístup do objektu bez klíčů?

Náročnost
lehke

V zájmu udržení bezpečnosti ve společných prostorách bytového domu musí jeho obyvatelé dbát na uzamykání vchodových dveří. V praxi se však děje to, že spousta lidí zamknout zapomene a do objektu se tak mohou dostat neoprávněné osoby. Elegantní možností, jak riziko odemčených vchodových dveří eliminovat, je instalace elektronického přístupového systému. Moderní zařízení nabízí množství výhod a objevuje se v bytových domech stále častěji. Proč byste měli zvážit jeho pořízení i vy?

Jak elektronický přístupový systém funguje?

Nikdy jste se s elektronickým přístupem do budovy nesetkali a netušíte, jakým způsobem nahrazuje klasické otevírání dveří pomocí klíče? Základním prvkem systému je čtečka, což je zařízení umístěné v blízkosti vchodových dveří z venkovní strany. Jakmile oprávněný uživatel přiloží ke čtečce čipovou kartou, systém ho identifikuje a dveře se odemknou.

Výhody oproti klíčům jsou zjevné. Dojde-li ke ztrátě klíče, správce budovy musí vyměnit zámek, duplikovat dostatečný počet nových klíčů a všechny rozdat obyvatelům bytového domu. Jedná se o časově náročný úkon, který se navíc může opakovat několikrát ročně.

V případě ztráty či poškození čipové karty stačí, aby správce vymazal ze systému informace o daném čipu. Uživatel obdrží nový čip a tím je záležitost uzavřena. Velmi rychlé je i přidávání dalších uživatelů do systému (např. nově přistěhovaných osob) a stejně tak i odstranění záznamů čipů, které by měly být znefunkčněny (např. z důvodů odstěhování osob).

Vchodové dveře můžete otevírat mobilním telefonem

Elektronické přístupové systémy umí komunikovat s čipem, který má nejčastěji podobu karty či přívěšků na klíče. Další možností je komunikace se čtečkou prostřednictvím mobilního telefonu (tzv. mobilní přístupový systém) s technologií NFC.

Mobilní telefon má dnes téměř každý člověk a jeho použití při otevírání vchodových dveří je velmi praktické.

Napojení na kamerový systém

Moderní přístupové systémy do bytů a domů umožňují integraci s mnoha dalšími okruhy. Zatímco v případě firemních objektů přichází vhod systém pro evidenci docházky, v souvislosti se zabezpečením bytového domu je dobrou volbou propojení s kamerovým systémem. Správce má díky danému řešení stoprocentní přehled o pohybu osob v prostorách domu, což může usnadnit například pátrání po vandalovi apod.

Jestliže vás problematika moderního elektronického systému zaujala a rádi byste se dozvěděli o možnostech konkrétního produktu, doporučujeme konzultaci s českými odborníky z firmy Institut Mikroelektronických Aplikací. Jejich systém IMAporter je k mání v mnoha variantách pro bytové domy i firmy a jednou z variant je také přístupový systém v cloudu. Více na www.ima.cz.

Jak vytvořit skrytou magnetickou nástěnku ve zdi
Vytvořte si doma nebo kanceláři neviditelnou magnetickou nástěnku na zeď. Jak? Část zdi natřete magnetickou…
Celý návod
Jak vybrat interiérové dveře do domu či bytu?
Uvažujete pořídit si do vašeho bytu či rodinného domu nové dveře? Chcete, aby dokonale ladily…
Celý návod
Jak na zabezpečení objektu nebo úklid?
Člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat oslovit bezpečnostní agenturu s ostrahou. Možná si teď každý…
Celý návod
Jaký rodinný dům ve Zlíně?
Na dnešním trhu nemovitostí je nepřeberné množství nabídek nemovitostí, které jsou jako stvořeny pro první…
Celý návod