Jak vybírat pohovku podle vašeho stylu

Náročnost
lehke

Malá, velká, dlouhá, krátká, s křesly nebo bez, rozkládací nebo s úložným prostorem, čalouněná nebo kožená, výrazně barevná nebo klasicky zbarvená, na nožičkách nebo bez nich, s opěrkami nebo bez, s vysokým opěradlem s nízkým opěradlem,… Variace sedaček jsou doslova nepřeberné. Tyto „s“ a „bez“ můžete různě namíchat a vždycky vám z toho vyleze jiná sedací souprava. Jak si tedy ale v takovém množství sedaček vybrat takovou, která vám bude vyhovovat? Nejlépe tak, že se do ní přímo posadíte. I tak je ale potřeba předtím mít nějakou představu, jak by sedačka měla vypadat, jakým stylem by měla doplňovat image vašeho obývacího pokoje, stejně tak, jako televize.

Pečlivě naklepané polštářky

Čalouněné jednoduché sedačky, nejčastěji na nožičkách jsou ideální kombinací pro klidné a vyrovnané osobnosti. O takovou sedací soupravu je vždycky dobře pečováno, mají pečlivě naklepané dekorativní polštáře a nenachází se na nich ani jediný chlup, ať už domácnost oplývá dostatkem nebo nedostatkem domácích mazlíčků.

Rozkošnická kůže

Kožené sedačky jsou stylové, a tak trochu „drsňácké“. Snadno se udržují a díky kůži na nich ani neuplývá tolik nepořádku. Na druhou stranu se kůže v létě může stát lepivou a v zimě bude studit, což může představovat problém, když se na ni chcete v pyžamu posadit. Sedačky z kůže ocení především svobodní muži a dále lidé s moderně zařízeným bytem, kteří si nechodí do obývacího pokoje sedat ve spodním prádle.

Polštáře na pevnost

Pokud jsou v domácnosti děti, větší radost, než koupí sedací soupravy se sundavacími polštáři, jim snad ani nemůžete udělat. Váš obývák se rázem promění v bojiště, na kterém dojde ke střetnutí dvou nepřátelských jednotek. Jedné v podobě rodičů, kteří chtějí dobýt své dítě zpět do reality, a jednotky dětské jízdy, která zuby nehty bude bránit pevnost. Polštářové nebo rohové sedačky, ze kterých se dají snadno stavět bunkry, jsou dobrou volbou pro hravé lidi, kteří v sobě nechtějí potlačovat dítě.

Pokud vás přestane se na takové pohovce válet a budete chtít udělat něco pro své zdraví, můžete zkusit osobního trenéra.

Jak na správné umytí oken?
Domácí práce nejsou pro většinu lidí nic příjemného, některé z nich dokonce baví jen opravdové fajnšmekry.…
Celý návod
Jak vytvořit skrytou magnetickou nástěnku ve zdi
Vytvořte si doma nebo kanceláři neviditelnou magnetickou nástěnku na zeď. Jak? Část zdi natřete magnetickou…
Celý návod
Jak vybrat interiérové dveře do domu či bytu?
Uvažujete pořídit si do vašeho bytu či rodinného domu nové dveře? Chcete, aby dokonale ladily…
Celý návod
Jak na pohodlný a bezpečný přístup do objektu bez klíčů?
V zájmu udržení bezpečnosti ve společných prostorách bytového domu musí jeho obyvatelé dbát na uzamykání…
Celý návod