Proměňte balkon v obývák s trendy venkovními koberci

Náročnost
lehke

Máte na balkoně záplavu rostlin i pohodlné posezení, ale stále tomu něco chybí? Jděte na to od podlahy a vsaďte na venkovní koberce. Jsou odolné proti slunečním paprskům, vlhkosti a celý prostor rázem zútulní. Ať už máte malý balkon, terasu nebo pergolu, na FAVI najdete trendy kousky, které doladí dlouhé letní večery k dokonalosti.

Modrá je dobrá

Je elegantní, nadčasová a uklidňující. Klasická modrá letos vévodí nejen interiéru, báječně rozzáří i venkovní prostory. Sytý odstín opticky zvětší malé balkony, velkým terasám zase dodá harmonickou atmosféru. Venkovní koberec v odstínu mořských hlubin perfektně vynikne v kombinaci se dřevem a bílou barvou. Máte-li rádi sladěné vše do puntíku, pořiďte si dekorační polštářky, svíčky nebo jiné doplňky ve stejném tónu.

Japonský zen

Chcete balkon proměnit v malou oázu klidu uprostřed městské džungle? Inspirujte se japonskými zahradami. Zasaďte nenáročné bambusy, které ve větru příjemně ševelí, a pořiďte si drobnou zurčící fontánku. Studenou dlažbu přikryjte kobercem v nenápadném odstínu nebo dřevěnými dlaždicemi. Nezapomeňte ani na doplňky, jako jsou sošky, oblázky nebo lampiony, které vaší zahradě dodají zenovou atmosféru. Při výběru nábytku i dekorací se držte kombinace dřeva, kamene, keramiky a přírodních odstínů.

Zdroj: Venkovní, oboustranný: https://www.mujkoberec.cz/twin-wendeteppiche/255822-kusovy-koberec-twin-wendeteppiche-103110-terra-creme-kruh.html

Zdroj: https://www.mujkoberec.cz/vsechny-koberce/264159-travni-koberec-camelia-metrazni.html#/metraze-namiru

Snídaně v trávě

Rádi snídáte pod širým nebem a chodíte bosky v trávě, ale ke štěstí vám chybí zahrada? Pořiďte si umělý trávník, který nemusíte sekat ani zalévat. Hodí se na balkony, terasy i na zahradu k bazénu. Všechny tyto koberce jsou propustné a voda jimi proteče

Na vlnách boho chic

Barvy, ornamenty a osobitost hrají v boho chic stylu hlavní roli. Při výběru doplňků kombinujte zemité odstíny s pestrými barvami a vzory. Podlahu přikryjte kobercem v orientálním stylu nebo s geometrickým motivem. Rádi trávíte letní dny lenošením pod širým nebem? Pak by vám na balkoně nemělo chybět ani místo pro sladké nicnedělání. Zavěste si sem hamaku, nebo si vyrobte útulný koutek z palety, matrace a hromady pletených polštářů. Vše doladí lapače snů na zdi, záplava lampionů a rostliny.

Zdroj: https://www.mujkoberec.cz/koberce-celebration/260501-kusovy-koberec-celebration-103450-lattice-gold.html

Jak vybrat materiál

Venkovní koberec musí být odolný vůči rozmarům počasí a ostrým slunečním paprskům. Polypropylen neboli umělý sisal je nenasákavý a vysoce odolný materiál, nevadí mu déšť, ani celodenní slunce. Pokud však dáváte přednost přírodním materiálům, sáhněte po koberci z bambusového, kokosového nebo sisalového vlákna, která jsou odolná vůči vlhkosti i vodě. Důležitá je také odolnost proti UV záření, díky které textilie nevybledne.

Jak čistit venkovní koberec?

Přestože jsou venkovní koberce opravdu odolné, čas od času se jejich čištění nevyhnete. Skvrny od pití, jídla i prach jednoduše umyjte mýdlovou vodou a rýžovým koštětem. Rozhodně však nepoužívejte chemické prostředky, které by mohly poškodit vlákna i barvu koberce.

Jak si svépomocí zaměříte a nainstalujete žaluzie?
Pokud chcete ušetřit na žaluziích, uděláte nejlépe, když si sami zaměříte okno a sami žaluzie…
Celý návod
Máte na zahradě studnu? A víte, jak zjistit nezávadnost této vody?
Studna není tou nejlevnější záležitostí, ale pokud máte pozemek či zahradu tak se vám začne…
Celý návod
Krok za krokem: Jak postupovat při rizikovém kácení stromů?
Pokud potřebujete na svém pozemku více světla či z bezpečnostních důvodů potřebujete pokácet rizikovou dřevinu,…
Celý návod
Jak zjistit kvalitu pitné vody?
Bez vody z kohoutku si už nedokážeme ani zdaleka představit náš běžný den. Vodu používáme…
Celý návod