Tři fakta o dotacích na fotovoltaické systémy

Náročnost
lehke

Rozhodli jste se investovat do fotovoltaického systému, jelikož potřebujete snížit spotřebu energií na rodinném domě? V takovém případě vás může odradit jenom vysoká cena, která se platí za pořízení fotovoltaické elektrárny. Pravdou ale je, že i když se jeden rok překlenul v druhý, i letos je možné získat dotaci na fotovoltaické systémy na rodinném domě. Dotace se uděluje v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám a může být ve výši až 155 tisíc korun. Takto vysoká dotace se uděluje především nejvýkonnějším a čili také nejefektivnějším fotovoltaickým systémům, s nimiž vám pomůže a poradí firma Solidsun.

Abyste nebyli při získávání dotace na FVE překvapeni, prozradíme vám rovnou tři fakta, která se dotací na fotovoltaické systémy týkají.

Dotace nejsou určené pro ostrovní systémy nebo pro fotovoltaické elektrárny na chaty a byty

I když vypadají dotace na fotovoltaiku opravdu lákavě, nejsou určeny pro všechny a všechno. Získat je mohou jen vlastníci rodinných domů, a to jak právnické, tak fyzické osoby. Nejsou však určeny pro rekreační chaty, chalupy či byty. Zároveň se dotace nevztahují na ostrovní systémy. Fotovoltaický systém musí být připojen na distribuční síť, to je podmínka, podle které se rozhoduje, jestli získáte nebo nezískáte požadovanou dotaci.

Dotaci získáte zpětně

Pokud jste počítali s tím, že dotaci získáte dopředu, tak to jste se bohužel spletli. Dotace se vždy proplácí ze státního fondu až zpětně. Sice je zde možnost toho, že můžete o dotaci požádat dopředu, stále však platí to, že dotaci získáte až po provedení těchto opatření. Je však pozitivní, že o dotaci můžete požádat i zpětně, a to v případě, že jste provedli opatření v posledních dvou letech.

Dotaci lze získat i na rozšíření fotovoltaického systému

Co vás jistě také potěší, je to, že lze dotaci získat i na rozšíření už stávajícího fotovoltaického systému. Pokud jste se rozhodli fotovoltaický systém rozšířit, znamená to, že jste se ho rozhodli také zefektivnit.

Jak si svépomocí zaměříte a nainstalujete žaluzie?
Pokud chcete ušetřit na žaluziích, uděláte nejlépe, když si sami zaměříte okno a sami žaluzie…
Celý návod
Proměňte balkon v obývák s trendy venkovními koberci
Máte na balkoně záplavu rostlin i pohodlné posezení, ale stále tomu něco chybí? Jděte na…
Celý návod
Máte na zahradě studnu? A víte, jak zjistit nezávadnost této vody?
Studna není tou nejlevnější záležitostí, ale pokud máte pozemek či zahradu tak se vám začne…
Celý návod
Krok za krokem: Jak postupovat při rizikovém kácení stromů?
Pokud potřebujete na svém pozemku více světla či z bezpečnostních důvodů potřebujete pokácet rizikovou dřevinu,…
Celý návod