Jak vybrat ušák a sladit ho se zbytkem interiéru

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Od 20 minut
Cena
Od 500 Kč

Ušák je ve své kategorii sedacího nábytku naprostým fenoménem. A proč je vlastně toto typické křeslo s velkými uchy po stranách, o které se lze během čtení nebo sledování televize pohodlně opřít, tak oblíbené? Především je to pro jeho praktičnost, dobře se v něm sedí a může se pyšnit charakteristickou podobou, díky které ho každý pozná. Historie tohoto křesla sahá až do zámeckých knihoven, kde tvořilo naprosto úžasnou atmosféru a přitom se jednalo o pohodlné křeslo, ve kterém se dalo strávit spoustu hodin. Podobně to budete cítit i vy, když si ho pořídíte do svého domu.

1

Staré versus nové

Někdo má příležitost zrekonstruovat starý ušák po prarodičích někdo dává přednost moderní nabídce ušáků, která je především v posledních letech opravdu pestrá. V podstatě totiž záleží na vás, jestli preferujete křeslo s minulostí a duchem uvnitř nebo moderní alternativu, kterou snadno sladíte se zbytkem nábytku v interiéru. Kromě toho je nutné stará více opečovávat, aby stále dobře vypadala.

2

Tvar ušáku

I když si leckdo myslí, že tvar ušáku je víceméně daný, nemusí tomu tak nutně být. Zatímco starší modely mají opravdu jednotný design, u novějších ušáků najdete asymetrii a modernost. U nich bývají u ušáku zachovány ony „uši“, avšak zbytek už je proměnlivý. Křeslo může být kulaté a na muří otočné noze nebo naopak podsadité jako starší modely. Při výběru zohledňujte své prostorové možnosti v místnosti, aby se vám tam ušák nakonec vešel.

3

Ladění se zbytkem interiéru

Především se starými ale i s některými moderními modely ušáků můžete mít problém s laděním v místnosti. Pro jejich charakteristický vzhled je složité sladit ho s gaučem nebo obývací stěnou. Problém tedy nemusí spočívat jenom v odlišné barvě, ale také stylům, které se v jednom interiéru mohou tlouct. Obecně lze ovšem říct, že k moderním i starým rozložitým sedačkám se hodí velký klasický ušák, kdežto k minimalistickým sedačkám ladí spíše jednoduchý ušák v podobě vajíčka.

Jak na správné umytí oken?
Domácí práce nejsou pro většinu lidí nic příjemného, některé z nich dokonce baví jen opravdové fajnšmekry.…
Celý návod
Jak vytvořit skrytou magnetickou nástěnku ve zdi
Vytvořte si doma nebo kanceláři neviditelnou magnetickou nástěnku na zeď. Jak? Část zdi natřete magnetickou…
Celý návod
Jak vybrat interiérové dveře do domu či bytu?
Uvažujete pořídit si do vašeho bytu či rodinného domu nové dveře? Chcete, aby dokonale ladily…
Celý návod
Jak na pohodlný a bezpečný přístup do objektu bez klíčů?
V zájmu udržení bezpečnosti ve společných prostorách bytového domu musí jeho obyvatelé dbát na uzamykání…
Celý návod