Jak přestat kouřit

Náročnost
tezke
Potřebný čas
Několik dní a více
Cena
0 - 2 000 Kč

Rozhodnutí zbavit se jakékoliv závislosti je doopravdy velký krok, jež není radno podceňovat. Ačkoliv jsou jedinci, kteří jsou schopni ze dne na den odolat touze na cigaretu, většina z nich to po krátké době nevydrží a jejich závislost je opět dostihne. Neexistuje jednotný návod, jak přestat kouřit, záleží na vás, na jaký postup se cítíte a jaký vám bude vyhovovat. Podívejte se, jaké máte možnosti.

1

Potlačení chuti na cigaretu

Když se rozhodnete přestat kouřit, nejhorší je opětovná chuť na cigaretu, která vás bude pronásledovat. Překonání této fáze velmi záleží na vaší vlastní vůli a odhodlanosti, ale samozřejmě je dobré pojistit si pozitivní výsledek některým ze snadno dostupných tlumičů chuti na cigaretu.

Alespoň zpočátku je vhodné je užívat, později už nebude vaše chuť na cigaretu tak silná a nebudete je potřebovat. Tlumiče chuti jsou k dostání v podobě náplastí, žvýkaček, sprejů do úst, apod. Zakoupíte je snadno v lékárně, kde vám personál poradí pro vás nejvhodnější formu. Ze značek je dobrá například Nicorette či NiQuitin.

2

Náhražka cigarety – e-cigareta

Velmi často se stává, že závislost na kouření je nahrazena nějakou jinou závislostí, často závislostí na jídle nebo jiném produktu. Pokud se obáváte, že bez svého zvyku nevydržíte, nejen z důvodu silné chuti, ale celkového návyku, zkuste cigarety nahradit jejich zdravějšími náhražkami, jako jsou e-cigarety.

Většinou slouží spíše jako náhražka za příliš nezdravé cigarety, ale lze s jejich pomocí přestat úplně. Náplně, kterými se e-cigareta doplňuje, obsahují různé procento nikotinu, takže lze postupně od nejsilnějších postupovat k těm slabším, až se zcela zbavíte závislosti na nikotinu. Ale pozor s elektronickou cigaretou budete stejně omezeni jako s cigaretou opravdovou, protože i na ni se vztahuje zákon o cigaretách a zákazu kouření.

3

Přestanete kouřit

Za rozhodnutím přestat kouřit ze dne na den stojí pevná vůle a odolnost. Ovšem ani jedno nezajistí, že se vám povede dojít do zdárného konce. Takové extrémní řešení není vhodné ani z hlediska vašeho zdraví, protože vaše tělo bude vykazovat silné abstinenční příznaky, které mohou vést k jiným závislostem, depresím nebo zdravotním komplikacím.

Vždycky byste se o svém rozhodnutí přestat kouřit měli poradit se svým lékařem, který jej zhodnotí i z hlediska dopadů na vaše zdraví.

Jak správně přebalit miminko?
Rodiči se dnes stávají stále častěji až pokročilí třicátníci, to vše navzdory trendu z minulých generací,…
Celý návod
Jak zdravě jíst a přitom i zhubnout?
Uvažujete o tom, že začnete žít zdravě? Že změníte dosavadní nezdravý způsob stravování na ten…
Celý návod
Jak se správně starat o citlivou pokožku?
Máte pocit, že vaše kůže reaguje citlivěji na běžné podněty? Pokud vás často trápí zarudnutí,…
Celý návod
Jak květinami zvýšit kvalitu ovzduší v místnosti
Rostliny v květináči nejenom, že přinášejí příjemný pocit a jsou libé na pohled, ale rovněž mají…
Celý návod