Jak přirozeně snížit stres

Náročnost
lehke
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

Stres je reakce těla na nadměrnou zátěž, proti které se brání a snaží se zpět nastolit harmonii. Dlouhodobě stresovaný jedinec se vystavuje vysokému riziku onemocnění – například ho může potkat vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, psychické obtíže nebo může mít stres dopad i na jeho sociální život. Život ve stresu je zkrátka a dobře škodlivý a nikdo by se mu neměl vystavovat dlouhodobě a dobrovolně. Zkoušky, termíny, schůzky, zařizování,… to všechno vás může zatěžovat a snižovat vaši obranyschopnost a celkovou duševní i fyzickou pohodu. Snižte svou hladinu stresu na minimum a oddejte se blažené pohodě bez zdravotních rizik.

1

Přivoňte si, dýchejte

Na snížení stresu velmi dobře působí tzv. aromaterapie. Prim v této kategorii přitom drží posekaná tráva, ze které se uvolňují jisté látky, které by měly blokovat úzkost. Kromě trávy je dobrý také čistý vzduch, uklidňující levandule nebo citrón. Všechno inhalujte hlubokými nádechy a plynulými výdechy. Samozřejmě to ale nepřehánějte, protože z přílišné vůně by vás mohla rozbolet nebo se točit hlava.

2

Zasportujte si

Když jste ve stresu, dobře se hubne. Tedy na snížení stresové hladiny je dobré vyplavit si do těla nějaké ty endorfiny, což jsou hormony, které se uvolňují převážně při sportování. Vyrazte na procházku po okolí, zaběhejte si, pokliďte dům nebo si jděte zaplavat. Nemusí se jednat o příliš namáhavou činnost, jakýmkoliv pohybem by se stres měl snižovat.

3

Dobře organizujte

Pro snížení tlaku na vaši osobu je nutné všechno dobře organizovat. Jednak časově, jednak fyzicky. Začněte úklidem a všechno si přehledně zorganizujte, abyste měli ve všem pořádek. Stres se zvyšujte už jenom při hledání klíčů nebo peněženky. Potom si rozvrhněte také své povinnosti a úkoly. Když budete mít všechno před sebou napsané a uspořádané, praktičtěji a snáze se vám to bude řešit. A tím stres opět klesne.

4

Oddechněte si

Po náročném dni si určitě dopřejte kvalitní a dlouhý spánek, který vaše tělo potřebuje, aby dobilo baterii. Jděte spát dřív nebo naopak spěte déle, ale když jste ve stresu, nezvyšujte ho ještě nedostatečným spánkem. A pokud si to můžete dovolit, navažte na takový spánek nějakou relaxační technikou nebo si dojděte třeba do sauny či na masáž, popřípadě si dejte teplou sprchu. Napětí se tak sníží.

5

Zvyšte přísun vitamínu C

Posnídejte pomeranče nebo si alespoň nalijte kvalitní pomerančový džus. Do těla si tak vpravíte větší množství vitamínu C, které podle posledních studií zmírňujte stresovou hladinu. Kromě toho vás taková snídaně více nabudí.

Jak správně přebalit miminko?
Rodiči se dnes stávají stále častěji až pokročilí třicátníci, to vše navzdory trendu z minulých generací,…
Celý návod
Jak zdravě jíst a přitom i zhubnout?
Uvažujete o tom, že začnete žít zdravě? Že změníte dosavadní nezdravý způsob stravování na ten…
Celý návod
Jak se správně starat o citlivou pokožku?
Máte pocit, že vaše kůže reaguje citlivěji na běžné podněty? Pokud vás často trápí zarudnutí,…
Celý návod
Jak květinami zvýšit kvalitu ovzduší v místnosti
Rostliny v květináči nejenom, že přinášejí příjemný pocit a jsou libé na pohled, ale rovněž mají…
Celý návod