Jak správně přebalit miminko?

Náročnost
lehke

Rodiči se dnes stávají stále častěji až pokročilí třicátníci, to vše navzdory trendu z minulých generací, kdy byla běžná svatba i před dvacátými narozeninami. Dětí se však rodí stále poměrně dost, školky praskají ve švech a maminka s tatínkem se musí naučit spoustu nových dovedností, na které ještě před pár let snad ani nepomysleli. U těch nejmenších je pak základ správně přebalit, protože pokud si rodič nedá opravdu záležet, je vedlejším produktem nejen pláč, ale i možné zdravotní komplikace. Přitom nejde o nic těžkého!

Základy se naučíte už za několik málo dní

Vše jistí kvalitní přebalovací pult a určitě není důvod, abyste se styděli zeptat zkušenějších – ať už v lékařské ordinaci nebo na návštěvě přátel a rodiny. Cílem není jen vybrat vhodné dětské pleny, ale také dítě před celou akcí správně očistit. Začneme samozřejmě tím, že dítko položíme na podložku nebo pult, tak, aby bylo v bezpečné poloze. Takže, vyhrnout rukávy, akce právě začíná! 

  • Miminko musíme svléknout, a to co možná nejopatrnějším způsobem. Vytáhneme body, rozlepíme plenku. Pozor na zbytečný spěch a rychlé pohyby, vyděsíte jimi nejen malé kotě.
  • Otřít zadeček před další akcí je hodně důležité, někdy je nutné omytí i vlažnou vodou. Co nejméně chemie a co nejvíce přírody, to není jen nějaké klišé, ale velmi důležité heslo. 
  • Nutně nemusíte používat ani mýdlo, někdy totiž stačí jen čistá voda a papírové ubrousky

Mimochodem, zejména u holčiček je hodně důležité otírat směrem od bříška dolů, rozhodně ne jakkoliv jinak! Když zadeček otíráte, klidně si pomozte i tím, že dítě mírně zdvihnete za nožičky, zvláště pokud je tak pro vás celý úkon pohodlnější. Když je zadeček čistý a povedlo se nám dobře nanést i trochu krému proti opruzeninám, přichází druhá fáze. Dětské pleny vybírejte pečlivě, papírová varianta rozhodně má něco do sebe a jistě sami dobře znáte pověst světoznámé značky Pampers

Nová plenka a akce je vlastně u konce…

Pozor, plenky neměníme obden nebo ještě méně často, to by byla velká chyba, protože u velmi malých dětí jsou onemocnění kůže poměrně obtížně léčitelná. Bakterie, plísně, citlivá kůže a stále ještě poměrně slabá imunita, to opravdu není dobrá kombinace! Dbejte proto na dostatečnou hygienu, u novorozence se doporučuje výměna plenek i několikrát za den. Kontrola plenky by u zodpovědných rodičů měla proběhnout zhruba každé tři hodiny, obvykle po vykonání velké potřeby. Pozor, stolice je tekutá, takže se na miminko nezlobte, nemá ještě zažívání jako vy…

Potřeby pro dítě najdete například na internetové lékárně Benu, která má velmi širokou nabídku i pro dospělé. Plenkami to totiž nekončí, dětská kosmetika je dnes už poměrně složité téma, jež bychom jistě neměli podceňovat. Mimochodem, když bude dítě ležet na přebalovací podložce, musíte být neustále u něj – přetočit se nebo dokonce upadnout může bez dozoru i poměrně rychle, stačí jeden malý pohyb. A věřte nebo ne, nedělá problém ani hodně malému dítku!

Jak zdravě jíst a přitom i zhubnout?
Uvažujete o tom, že začnete žít zdravě? Že změníte dosavadní nezdravý způsob stravování na ten…
Celý návod
Jak se správně starat o citlivou pokožku?
Máte pocit, že vaše kůže reaguje citlivěji na běžné podněty? Pokud vás často trápí zarudnutí,…
Celý návod
Jak květinami zvýšit kvalitu ovzduší v místnosti
Rostliny v květináči nejenom, že přinášejí příjemný pocit a jsou libé na pohled, ale rovněž mají…
Celý návod
Jak se zbavit únavy
Za neustálou únavou může být mnoho příčin, v podstatě to může být cokoliv od závažného onemocnění…
Celý návod