Jak zdravě přibrat

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Od dvou týdnů
Cena
Zdarma

Lidé se dělí na dva druhy – prvním jsou tzv. endomorfové, tedy jedinci, jimž jde přibírání na váze snadno, druzí jsou ektomorfové, kteří naopak s přibíráním mohou mít problém. Vhodnou váhu v poměru ke své výšce si můžete snadno vypočítat podle BMI, někdy to ale není úplně potřeba, neboť je na první pohled zřejmé, co vaše tělo potřebuje. I v případě, že chcete přibrat, na to musíte jít zdravým způsobem. Ačkoliv by mohlo znít logicky, že když chcete přibrat, tak budete jíst mastná a kalorická jídla, tak tak, to určitě není. Jednak by na některé ektomorfy ani takové jídlo nemělo vliv, jednak byste nabírali pouze tuk namísto svalů. Zkuste přibrat zdravě.

1

Kvalitní jídlo je základ

Nezdravé jídlo je potřeba nahradit zdravým a plnohodnotným. Přestaňte tedy jíst prázdné kalorie, tučné a mastné pokrmy, všechny pytlíkové polotovary. Nejvhodnější jsou potraviny s vysokým obsahem vitamínů, kvalitních tuků, minerálů a bílkovin.

Jezte přílohy, jako je rýže, těstovina, kuskus, brambory, pohanka, apod. Na přibírání jsou velmi vhodné také luštěniny. Důležitou složkou vaší potravy by měly být bílkoviny, které najdete především v mase, ale také v mléčných výrobcích, rybách či zvěřině.

2

I stravování žádá pečlivost

Výše zmíněné potraviny vám ve vaší snaze příliš nepomohou, pokud je nebudete přijímat pravidelně. Vhodné je jíst každé 2 – 3 hodiny a to do doby, než půjdete spát. Pokud jste sova a ponocujete klidně až do půlnoci, nebojte se zařadit poslední večeři klidně i v deset hodin večer. Tělo potřebuje pravidelný přísun potravy, aby mohlo správně pracovat.

Jíst byste měli pomalu a bez rušivých elementů. Nejezte u televize a jídlo pořádně rozžvýkejte, pokud ho sníte v rychlosti, vaše tělo bude špatně trávit.

3

Nezapomínejte cvičit

Aby se vám nabraná kila na těle neměnila rovnou na tuk, je potřeba, abyste dodržovali také cvičební režim. Vhodná cvičení pro nabírání váhy jsou klidová, jako je třeba jóga, a potom klasické posilování či pilates. Spíše omezte kardio cvičení a sporty na výdrž, jako je třeba běh, aerobic nebo spinning.

S cvičením to ale není potřeba nijak přehánět, stačí jednou dvakrát týdně intenzivně nebo potom častěji, ale zato kratší dobu.

4

Zjistěte, jestli chyba není jinde

Příčinou nízké váhy nemusí být jenom rychlý metabolismus, viníků totiž může být více. Vliv na váhu může mít například i duševní stav, často jsou to třeba deprese, potom hormonální poruchy, problémy se štítnou žlázou, paraziti či jiná onemocnění.

Pokud máte podezření, že za vaší nízkou váhou je něco víc, poraďte se s lékařem. Diagnózou a následným řešením problémů můžete svou váhu vyřešit i jinak a rychleji.

Jak správně přebalit miminko?
Rodiči se dnes stávají stále častěji až pokročilí třicátníci, to vše navzdory trendu z minulých generací,…
Celý návod
Jak zdravě jíst a přitom i zhubnout?
Uvažujete o tom, že začnete žít zdravě? Že změníte dosavadní nezdravý způsob stravování na ten…
Celý návod
Jak se správně starat o citlivou pokožku?
Máte pocit, že vaše kůže reaguje citlivěji na běžné podněty? Pokud vás často trápí zarudnutí,…
Celý návod
Jak květinami zvýšit kvalitu ovzduší v místnosti
Rostliny v květináči nejenom, že přinášejí příjemný pocit a jsou libé na pohled, ale rovněž mají…
Celý návod