Jak konzumovat lněné semínko?

Náročnost
lehke
Potřebný čas
0 - 45 minut
Cena
0 - 50 Kč

Lněné semínko se v posledních letech velmi rozmohlo na stáncích se zdravou výživou a není divu, neboť je to opravdu zázrak pro lidské zdraví. Vychází z tobolky lnu setého a obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, jako je vláknina, omega tři mastné kyseliny, slizy, bílkoviny, tuky, fytoestrogeny, polyfenoly a lignany.

Celkově vám může pomoci s hormonálními problémy, kožními problémy, podporou hubnutí, zvyšuje pružnost šlach, chrání srdce, má protivirové a protizánětlivé účinky, rovněž pomáhá s trávením. Abyste do svého těla pomohli všem výše zmíněným složkám, musíte ale lněné semínko správně konzumovat.

1

Syrové

Lněné semínko lze konzumovat syrové – stačí jedna kávová lžička a pořádně kousat. Další možností je si lněné semínko koupit nadrcené či si jej doma nadrtit v mixéru či mlýnku a přidat si ho například do jogurtu nebo müsli.

2

Vařené

Opět dáme jednu kávovou lžičku a dvojnásobné množství vody. Mírně povaříme a necháme odpočinout. Ze směsi se stane rosol, který lze poté vypít nebo sníst, záleží, jak dlouho necháte odstát. V případě vodnatější podoby se nebojte pít, protože lněné semínko vám potom nabobtná v břiše.

3

Lněný čaj

Na 1 lžíci lněného semínka použijte 0,5 litru vroucí vody, kterou semínko zalijete. Nechte odstát asi 30 minut a poté přeceďte. Čaj poté můžete konzumovat během celého dne, popřípadě s ním můžeme jenom kloktat.

4

Lněný olej

Na výrobu domácího lněného oleje budete potřebovat lis. Nikdy si ale nedělejte moc velké množství, protože je potřeba lněný olej rychle zkonzumovat, protože žlukne. Užívají se 1-2 polévkové lžíce denně.

Jak připravit slané pizza šneky
Připravit rychlé a dobré občerstvení pro návštěvu je snadné, když máte po ruce listové těsto.…
Celý návod
Jak připravit lehký nepečený ovocný dort
Ovocný dort s tvarohem, který se nemusí péct, si můžete připravit kdykoliv a z jakéhokoliv ovoce, které…
Celý návod
Jak připravit zdravé muffiny s jablkem a chia semínky
Muffiny jsou malé a sladké – hodí se tedy na jak na snídani, tak jenom…
Celý návod
Jak připravovat vejce
Vejce lze připravit na mnoho různých způsobů, ale ačkoliv se jedná o chutnou potravinu, mnoho…
Celý návod