Jak na ořechovo-medový koláč z křehkého těsta

Náročnost
lehke
Potřebný čas
1,5 hodiny včetně pečení
Cena
100 – 200 Kč

Dezert, který nejen dobře vypadá, ale také skvělé chutná kombinuje jedinečnou chuť vlašských ořechů s medem. Příprava není nijak složitá a výsledkem bude vláčný zákusek vhodný pro každou návštěvu.

1

Příprava náplně a vychladnutí

Jako první začneme připravovat náplň, která musí vychladnout. Do hrnce si tedy dáme smetanu, oba cukry, med a jemně nasekané vlašské ořechy. Směs mícháme a necháme spařit, dokud se všechny ingredience nespojí. Poté odstavíme a necháme lehce zchladnout, načež přidáme nadrcené nebo nalámané piškoty. Opět necháme odpočinout, tentokrát asi hodinu.

2

Příprava těsta

Potom si začneme připravovat křehké těsto. Na něj si lehce rozehřejeme máslo, aby se s ním dalo pracovat, a poté ho smícháme se všemi ostatními ingrediencemi. Pracujeme rychle a jemně všechno hněteme, abychom vytvořili hladké těsto. To potom zabalíme do fólie nebo přikryjeme a dáme na 30 minut do chladu.

3

Vyndání těsta

Po uplynutí půl hodiny vyndejte těsto a rozdělte ho na dvě části, kdy jednu použijete na vyložení a druhou na přikrytí. Nejdříve si tedy rozválejte jednu část a vložte ji do připravené koláčové formy. Tu potřete připravenou náplní.

Z druhé části si odkrojte kousek těsta a dejte ho stranou. Větší část rozválejte a vytvořte do ní několik otvorů například vykrajovátkem, následně ji dejte na připravený koláč. Z malé odkrojené části těsta vytvořte lem a vykrajovátkem vytvořené vzorce položte na koláč.

4

Pečení

Až budete mít koláč připravený, dejte ho do trouby předehřáté na 170°. Koláč se peče přibližně 45 minut. Před podáváním je vhodné počkat, až koláč zchladne a navrch ho pocukrovat.

Jak připravit slané pizza šneky
Připravit rychlé a dobré občerstvení pro návštěvu je snadné, když máte po ruce listové těsto.…
Celý návod
Jak připravit lehký nepečený ovocný dort
Ovocný dort s tvarohem, který se nemusí péct, si můžete připravit kdykoliv a z jakéhokoliv ovoce, které…
Celý návod
Jak připravit zdravé muffiny s jablkem a chia semínky
Muffiny jsou malé a sladké – hodí se tedy na jak na snídani, tak jenom…
Celý návod
Jak připravovat vejce
Vejce lze připravit na mnoho různých způsobů, ale ačkoliv se jedná o chutnou potravinu, mnoho…
Celý návod