Proč izolovat foukanou izolaci?

Náročnost
lehke

Statistiky nelžou. Náklady na vytápění domácností tvoří téměř 75% výdajů za energie. S tímto číslem se dá ale pracovat. Řešení se nabízí v podobě investice do kvalitní tepelné izolace, kterou je foukaná izolace. Důvodem, proč se ale toto rozhodnutí může odložit, jsou omezené finanční prostředky. Ale i tento problém není neřešitelný. Investice do foukané izolace garantuje dobu návratnosti v podobě 3 až 5 let.

Až 25% energie uniká střechou.

Většina českých starších domů před rokem 1980 nemá řešenou tepelnou izolaci vůbec. Tím dochází k úniku tepla téměř každým směrem. Sklepením, tenkým obvodovým zdivem, netěsnícími okny, ale hlavně střechou. Střechou uniká teplo až ve výši 25%. V případě celkového zateplení objektu lze snížit spotřebu energie na vytápění o 30 až 50%, což ale záleží na kvalitě izolace a na použité síle. Doporučuje se ale v případě nedostatku financí začít izolovat střechu, ze které opravdu uniká nejvíce energie.

Zateplením foukanou izolací získáte nejen snížení nákladů na vytápění, ale také i zlepšení tepelného komfortu, a to hlavně v podkroví, místech pod střechou nebo v letních měsících. Proč v letních měsících? Místnosti v podkroví bez izolace se v létě stávají při vedrech nesnesitelnými a neobyvatelnými. Izolací dochází i ke zlepšení akustického odhlučení v domě z hluku přicházejícího z ulice.

Jak vybrat kvalitní povinné ručení?
Mnoho řidičů vybírá povinné ručení výhradně podle ceny. To se však nemusí vždycky vyplatit. Kromě…
Celý návod
Uvažujete o vlastní studni?
Máte-li u domu pozemek, kde je možnost vybudovat vlastní studnu, určitě neváhejte. V dnešní době ceny…
Celý návod
Jak zažádat o umístění dopravní značky
Když se podíváme všude kolem silnic, co u nich pochopitelně uvidíme? Ano, nejde o nic…
Celý návod
Jak optimalizovat Váš vozový park pomocí
Přemýšlíte, jak mít přehled nad svými vozidly? Rádi byste věděli o tom, pokud některý z…
Celý návod