Uvažujete o vlastní studni?

Náročnost
lehke

Máte-li u domu pozemek, kde je možnost vybudovat vlastní studnu, určitě neváhejte. V dnešní době ceny energií neustále rostou a s tím i cena vody. Ceny se samozřejmě liší danou lokalitou. Cesta jak uspořit se tedy nachází v podobě vlastní studny. Získáte tak kvalitní pitnou vodu pro svou rodinu, ale i čistou a bez jakýchkoliv chemických úprav. Vrtaná studna je optimální cestou k úspoře v rodinném rozpočtu. Při realizaci vrtané studny je garantována vydatnost vody min 2000 litrů na den, i když je udávaná norma pro čtyřčlennou rodinu 800 l/den.

Vlastní vrtanou studnou získáte nezávislý vlastní zdroj pitné vody a stálý přítok i v době srážkového minima. Vynaložené finanční prostředky se rychle vrátí. Při realizaci není nijak poškozena okolní vegetace, tzn. chodníčky a skalky zůstanou prakticky nedotčeny.

Jaký je postup při realizaci vrtané studny?

V domluvený termín přijede firma s vrtnou soustavou, na dané smluvené místo. Po zahájení přípravných pracích probíhá samotné vrtání, které zabere asi 2 hodiny času. Po rychlém dokončení probíhá vypláchnutí vrtané studny a vyvložkování pažnicemi. Dále se provádí atest na pitnou vodu. Doinstaluje se čerpací technika a provede se čerpací zkouška. Ověří se vydatnost vody při čerpání a na konec se hotové dílo předává spolu s předávacím protokolem zákazníkovi.

Proč izolovat foukanou izolaci?
Statistiky nelžou. Náklady na vytápění domácností tvoří téměř 75% výdajů za energie. S tímto číslem se…
Celý návod
Jak zažádat o umístění dopravní značky
Když se podíváme všude kolem silnic, co u nich pochopitelně uvidíme? Ano, nejde o nic…
Celý návod
Jak optimalizovat Váš vozový park pomocí
Přemýšlíte, jak mít přehled nad svými vozidly? Rádi byste věděli o tom, pokud některý z…
Celý návod
Jak na propagaci při slavnostech a nejrůznějších příležitostech a akcích?
Jak na nejrůznějších akcích a slavnostech lze propagovat firmu či určitou službu? Co využít pláště…
Celý návod