Uvažujete o vlastní studni?

Náročnost
lehke

Máte-li u domu pozemek, kde je možnost vybudovat vlastní studnu, určitě neváhejte. V dnešní době ceny energií neustále rostou a s tím i cena vody. Ceny se samozřejmě liší danou lokalitou. Cesta jak uspořit se tedy nachází v podobě vlastní studny. Získáte tak kvalitní pitnou vodu pro svou rodinu, ale i čistou a bez jakýchkoliv chemických úprav. Vrtaná studna je optimální cestou k úspoře v rodinném rozpočtu. Při realizaci vrtané studny je garantována vydatnost vody min 2000 litrů na den, i když je udávaná norma pro čtyřčlennou rodinu 800 l/den.

Vlastní vrtanou studnou získáte nezávislý vlastní zdroj pitné vody a stálý přítok i v době srážkového minima. Vynaložené finanční prostředky se rychle vrátí. Při realizaci není nijak poškozena okolní vegetace, tzn. chodníčky a skalky zůstanou prakticky nedotčeny.

Jaký je postup při realizaci vrtané studny?

V domluvený termín přijede firma s vrtnou soustavou, na dané smluvené místo. Po zahájení přípravných pracích probíhá samotné vrtání, které zabere asi 2 hodiny času. Po rychlém dokončení probíhá vypláchnutí vrtané studny a vyvložkování pažnicemi. Dále se provádí atest na pitnou vodu. Doinstaluje se čerpací technika a provede se čerpací zkouška. Ověří se vydatnost vody při čerpání a na konec se hotové dílo předává spolu s předávacím protokolem zákazníkovi.

Jak vybrat kvalitní povinné ručení?
Mnoho řidičů vybírá povinné ručení výhradně podle ceny. To se však nemusí vždycky vyplatit. Kromě…
Celý návod
Proč izolovat foukanou izolaci?
Statistiky nelžou. Náklady na vytápění domácností tvoří téměř 75% výdajů za energie. S tímto číslem se…
Celý návod
Jak zažádat o umístění dopravní značky
Když se podíváme všude kolem silnic, co u nich pochopitelně uvidíme? Ano, nejde o nic…
Celý návod
Jak optimalizovat Váš vozový park pomocí
Přemýšlíte, jak mít přehled nad svými vozidly? Rádi byste věděli o tom, pokud některý z…
Celý návod