Jak poznat lháře

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto člověk při lži vykazuje určité znaky, podle kterých lze poznat, že mluví nepravdu. Zastřít je dokážou pouze profesionálové nebo jedinci s dostatkem cviku, v opačném případě lze lháře poznat podle jeho chování a nevědomých posunků.

1

Spousta detailů a informací

Lháři si často dopředu připravují svůj příběh, který potom bezchybně prezentují jako referát před třídou. Často říkají mnoho informací, dat a jmen, která ale při běžném každodenním fungování nevnímáme. Lháři si musí své výmluvy připravovat dopředu a domýšlejí je do nejmenších podrobností, ale paradoxně se velmi často zadrhnou, pokud se jich zeptáte na nějakou běžnou záležitost s tím související.

2

Rychlé tempo řeči

Aby už měli své vyprávění za sebou, chrlí ze sebe svůj nacvičení projev. Lháře poznáte podle zrychleného tempa řeči až jakéhosi drmolení. Často také mluví mnohem více nahlas, než je u nich obvyklé. Během takového zbrklého tempa řeči se lháři zaškobrtávají a určitá slova jim mohou dělat problémy.

3

Řeč očí a řeč těla

Tělo lhářů bývá napjaté a strnulé, stejně tak tedy i jejich postoj. Mnou si ruce nebo opakují neúčelné pohyby, například si odhazují vlasy z obličeje. Kromě toho vynechávají oční kontakt, raději se dívají do země nebo na své ruce. Jejich oči těkají z místa na místo, u čehož mohou přešlapovat a celkově vykazovat nervozitu.

4

Odbývání, drzost

Lháři jsou během mluvení podráždění, nechtějí se už k tomu, co řekli, vracet. Snadno vás odbudou a neostýchají se k tomu použít expresivnější výrazy. Obávají se, abyste je neodhalili, a proto už s vámi nechtějí nadále nic rozebírat. Jednodušší je pro ně všechno smést ze stolu.

Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak se úspěšně seznámit na internetu
Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou…
Celý návod
Jak dítěti vysvětlit rozvod
Rozvod nebo i pouhý rozchod rodičů představuje pro dítě velkou psychickou zátěž, bez ohledu na…
Celý návod