Jak se úspěšně seznámit na internetu

Náročnost
stredni
Potřebný čas
hodiny až týdny
Cena
0 až kolik plat dovolí

Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou lásku, blízkého přítele nebo pohodového společníka. Nové kontakty navážete na internetových seznamkách, do nichž se registrovaly již desetitisíce lidí z celé ČR. Máte tedy vysokou šanci, že se s někým zajímavým a přitažlivým seznámíte. A my vám přinášíme tipy, jak se na internetu úspěšně seznámit!

1

Udělejte dobrý dojem

Nejdůležitější je první dojem. Dejte si proto záležet s vyplňováním údajů ve svém profilu a nahrajte pěknou profilovou fotografii, na které vám to sluší a která odpovídá skutečnosti. Váš vymazlený profil může být prvotním impulsem k tomu, aby se vám někdo ozval.

2

Uveďte, koho hledáte

Ve svém profilu nezapomeňte uvést, zda hledáte nezávazný flirt nebo vážný vztah. Zkonkretizujte, jaké vlastnosti u druhého upřednostňujete a zmiňte své zájmy. Když se podělíte o své představy, stoupá pravděpodobnost, že se vám ozve vhodný protějšek. Zároveň nebudete ztrácet čas s lidmi, s nimiž byste si v reálném životě nerozuměli.

3

Aktivně se seznamujte

Podle statistik internetových seznamek zhruba 40 procent registrovaných uživatelů čeká, až se jim někdo ozve. Buďte aktivní a projděte si profily ostatních lidí. Usnadněte si hledání a nastavte si filtr podle pohlaví, věku a města. Pokud vás někdo zaujme, napište mu – získáte tím u protějšku plusové body.

4

Buďte přirození

Určitá anonymita na internetu svádí k tomu, že ze sebe děláme někoho, kým ve skutečnosti nejsme. Pokud se chcete s potenciálními partnery sejít osobně, komunikujte při psaní stejně přirozeně jako při setkávání s přáteli. Vyhněte se nestandardnímu chování, vychloubání, lhaní a přehánění.

5

Chraňte si své soukromí

Nalezli jste na internetové seznamce spřízněnou duši a rozumíte si jako staří známí? Ani v tomto případě není opatrnosti nazbyt. Nikdy nikomu nesdělujte svou adresu, nerozdávejte bez rozmyslu své kontaktní údaje a nesvěřujte se se svými problémy, zaměstnáním ani finanční situací.

6

S první schůzkou nespěchejte

S první schůzkou vyčkejte co nejdéle. I když jste už dlouho sami a těšíte se, až budete svůj život sdílet s někým dalším, buďte trpěliví a na osobní setkání nespěchejte. Jinak by si protějšek mohl myslet, že zvete na rande každého a zkoušíte, kdo se chytne. Nejprve si spolu vyměňte několik zpráv a zjistěte, co každý z vás od života očekává.

7

Nenechte se odradit neúspěchem

Nedopadla schůzka podle vašich představ nebo se vám partner ze seznamky přestal ozývat? Nevzdávejte to a jděte svému štěstí naproti. Koneckonců nestává se příliš často, aby se uživatelé seznamek seznámili hned napoprvé. Neúspěch považujte za zkušenost, která vám pomůže lépe odhadnout druhé a naučí vás konverzovat s cizími lidmi.

Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak dítěti vysvětlit rozvod
Rozvod nebo i pouhý rozchod rodičů představuje pro dítě velkou psychickou zátěž, bez ohledu na…
Celý návod