Jak se úspěšně seznámit na internetu

Náročnost
stredni
Potřebný čas
hodiny až týdny
Cena
0 až kolik plat dovolí

Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou lásku, blízkého přítele nebo pohodového společníka. Nové kontakty navážete na internetových seznamkách, do nichž se registrovaly již desetitisíce lidí z celé ČR. Máte tedy vysokou šanci, že se s někým zajímavým a přitažlivým seznámíte. A my vám přinášíme tipy, jak se na internetu úspěšně seznámit!

1

Udělejte dobrý dojem

Nejdůležitější je první dojem. Dejte si proto záležet s vyplňováním údajů ve svém profilu a nahrajte pěknou profilovou fotografii, na které vám to sluší a která odpovídá skutečnosti. Váš vymazlený profil může být prvotním impulsem k tomu, aby se vám někdo ozval.

2

Uveďte, koho hledáte

Ve svém profilu nezapomeňte uvést, zda hledáte nezávazný flirt nebo vážný vztah. Zkonkretizujte, jaké vlastnosti u druhého upřednostňujete a zmiňte své zájmy. Když se podělíte o své představy, stoupá pravděpodobnost, že se vám ozve vhodný protějšek. Zároveň nebudete ztrácet čas s lidmi, s nimiž byste si v reálném životě nerozuměli.

3

Aktivně se seznamujte

Podle statistik internetových seznamek zhruba 40 procent registrovaných uživatelů čeká, až se jim někdo ozve. Buďte aktivní a projděte si profily ostatních lidí. Usnadněte si hledání a nastavte si filtr podle pohlaví, věku a města. Pokud vás někdo zaujme, napište mu – získáte tím u protějšku plusové body.

4

Buďte přirození

Určitá anonymita na internetu svádí k tomu, že ze sebe děláme někoho, kým ve skutečnosti nejsme. Pokud se chcete s potenciálními partnery sejít osobně, komunikujte při psaní stejně přirozeně jako při setkávání s přáteli. Vyhněte se nestandardnímu chování, vychloubání, lhaní a přehánění.

5

Chraňte si své soukromí

Nalezli jste na internetové seznamce spřízněnou duši a rozumíte si jako staří známí? Ani v tomto případě není opatrnosti nazbyt. Nikdy nikomu nesdělujte svou adresu, nerozdávejte bez rozmyslu své kontaktní údaje a nesvěřujte se se svými problémy, zaměstnáním ani finanční situací.

6

S první schůzkou nespěchejte

S první schůzkou vyčkejte co nejdéle. I když jste už dlouho sami a těšíte se, až budete svůj život sdílet s někým dalším, buďte trpěliví a na osobní setkání nespěchejte. Jinak by si protějšek mohl myslet, že zvete na rande každého a zkoušíte, kdo se chytne. Nejprve si spolu vyměňte několik zpráv a zjistěte, co každý z vás od života očekává.

7

Nenechte se odradit neúspěchem

Nedopadla schůzka podle vašich představ nebo se vám partner ze seznamky přestal ozývat? Nevzdávejte to a jděte svému štěstí naproti. Koneckonců nestává se příliš často, aby se uživatelé seznamek seznámili hned napoprvé. Neúspěch považujte za zkušenost, která vám pomůže lépe odhadnout druhé a naučí vás konverzovat s cizími lidmi.

Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak dítěti vysvětlit rozvod
Rozvod nebo i pouhý rozchod rodičů představuje pro dítě velkou psychickou zátěž, bez ohledu na…
Celý návod
Jak přestát nevěru
Za nevěru každý považuje něco jiného. Zatímco pro jednoho je nevěra spojená už s flirtováním a…
Celý návod