Jak přestát nevěru

Náročnost
tezke
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

Za nevěru každý považuje něco jiného. Zatímco pro jednoho je nevěra spojená už s flirtováním a citovým souzněním, pro někoho je to až konkrétní sexuální styk. Nevěrní jsou muži i ženy, nejčastějším důvodem je přitom dlouhodobá vztahová nerovnováha či nespokojenost, jež by přitom šla pravděpodobně urovnat správnou komunikací. Běžným důvodem pro nevěru je ale právě malá vztahová komunikace, hojným spouštěčem je také žárlivost nebo sexuální nesouhra partnerů. Ať už ale nevěra vzešla odkudkoliv, vztah v určitých případech ještě lze zachránit. Důležitým aspektem ale je, aby na nápravě pracovali oba partneři, protože i když se může nevěra zdát jednostranná, obvykle k ní došlo i díky vlivu druhého partnera.

1

Zbavte se vzteku

Jakmile se člověk o nevěře dozví, pravděpodobně ho zaplaví vlna nepříjemných pocitů. Vztek, stud, strach a bolest je jenom část z nich. Nebojte se je ale dát najevo. Nemá smysl v sobě emoce držet.

Pokud máte pocit, že musíte na partnera zakřičet, udělejte to. Pokud potřebujete být sami, buďte sami a nechte si vše projít hlavou. Jestli si chcete ulevit pláčem, ulevte si. Prvotní fáze, kdy se o nevěře dozvíte, je velmi bolestivá. Až toho budete schopni, jděte se projít a vyčistěte si hlavu.

2

Promyslete si, jestli to má smysl

Slepované vztahy jsou složitou záležitostí, ne každému se povede přes takovou ránu jako je nevěra jen tak přenést. Na druhou stranu ale také není dobře všechno hned uspěchat a vyhodit partnera či partnerku na ulici a obsah šatníku hodit za nimi oknem.

Vyvarujte se takovému jednání v afektu a opravdu si všechno promyslete. Klidně se i na chvíli vzdalte či pošlete partnera pryč, abyste měli čas sepsat si pro a proti, prohlédnout si alba se vzpomínkami a uvědomili si, jestli vám za to partner stojí nebo jestli už k němu cítíte jenom nenávist.

3

Projděte si fakta

Velkou roli hraje také fakt, o jakou nevěru se vlastně jednalo. Bylo to jednorázové pouze sexuální setkání po spoustě vypitého alkoholu? Jednalo se o krátké citové vzplanutí? Nebo to byl dlouhodobější vztah, který partner udržoval zároveň s vámi? Nejčastějším důvodem prvního typu nevěry je prosté lidské uklouznutí, do druhého a třetí už se potom promítá nespokojenost ve vztahu s vámi.

4

Zamyslete se i sami nad sebou

Nejčastěji nevěra nevzejde jenom tak, ale něco za ní stojí. Zkuste se zamyslet také sami nad sebou, jestli na jejím vzniku také tak trochu nenesete vinu. Uvažujte, jestli jste s partnerem dostatečně komunikovali, jestli jste ho dlouho neudržovali jenom tak „na suchu“, aby si proto musel jít jinam, jestli jste tu pro něho byli, když to potřeboval. Nevěra často bývá důsledkem právě takových vztahového neladění.

5

Dejte tomu čas

Pokud se rozhodnete to s partnerem znovu zkusit, dejte si ve všem na čas. Je samozřejmé, že vztah po takové ráně nebude hned tak fungovat, bude to stát úsilí i váš čas. Za nevěrou ale uzavřete dveře a už ji nerozebírejte. Nemyslete na to, jaký byl ten druhý člověk, jaké to asi bylo s ním, nevytahujte nevěru jako eso z rukávu při hádce. Pokud se rozhodnete vztah zachránit, neměli byste se k tomuto tématu už znovu vracet.

Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak se úspěšně seznámit na internetu
Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou…
Celý návod