Jak zvládnout přechod na trvalý vztah

Náročnost
expert
Potřebný čas
Časově neomezené
Cena
Zdarma

Každý začátek vztahu je krásný, je symbolem něčeho nového, neprozkoumaného. Všechno se zdá být idylické a romantické, protože se oba partneři snaží, ještě se nenabažili jeden druhého. Jenomže po určitém čase vždycky začne docházet k jistému přerodu – vztah přestane být takovým jako na začátku a prvotní poblouznění odeznívá. Výsledkem toho procesu jsou pouze dvě možnosti a to buď rozchod, nebo trvalý vztah.

1

Ujasněte si, proč to za to stojí

Jakmile vztah začne mírně skřípat a začnou se objevovat první neshody, je důležité si uvědomit, proč vlastně s tímto člověkem chceme zůstat. Poté, co opadne euforie z nového vztahu, vidíte opravdové vlastnosti daného partnera, začnete si uvědomovat, jaké chyby dělá, co vám na něm vadí. Během této fáze ale nikdy nesmíte zapomenout také na hezké věci, které jste s ním zažili, co vám váš vztah může dát.

  • Sepište si seznam pro a proti – pokud si opravdu nejste jistí a v hlavě máte zmatek, nejlepším řešením je si všechno sepsat na papír. Tam uvidíte všechno pěkně pohromadě černé na bílém. Klidně si se seznamem dejte načas, není nutné ho mít sepsaný za pět minut, rozložte si to klidně i do delšího časového období.
  • Co vám vztah může nabídnout – nejedná se jenom o materiální statky, ale třeba jistotu a stabilitu. Pokud máte partnera, na kterého je spolehnutí a víte, že se mu můžete se vším svěřit a opřít se o něho, když je potřeba, je lepší drobné nešvary přehlédnout.
  • Dokážete si s ním představit budoucnost – pokud při představě budoucnosti s daným partnerem nevidíte před sebou propast, zkuste snít ve velkém.
  • Co pro vás vztah znamená a co vám dává – partneři na sebe vzájemně působí, tak si zkuste vzpomenout, jakým způsobem vás mění váš partner. Jestli, když jste s ním, jste lepší, jestli dokáže přecházet vaše chyby, jestli vás dokáže doprovázet i přes vaše přešlapy. Jestli vás váš vztah dělá lepším člověkem.
2

Jak z přerodu vybudovat pevný trvalý vztah

Přerod krátkodobého vztahu na dlouhodobý není jednoduchá ani krátká záležitost. Je to proces, který může nějaký čas trvat a je nutné na něm oboustranně pracovat. Nestahujte se během něho do ulity, naopak musíte v tomto období vytvořit pevné základy pro váš další vztah. To znamená, že se nesmíte bát komunikovat a vyříkat si všechno v této fázi, dokud to jde.

  • Řekněte, co vám vadí – nebojte se říct svůj názor a partnerovi říct, co vám vadí. Jakmile budete mít fázi přerodu za sebou, těžko se vám potom bude říkat, že vám vadí, že partner třeba nikdy nemyje nádobí, protože jak je možné, že vám to tak dlouho nevadilo? Vyříkejte si všechno hned na začátku, později byste totiž mohli být překvapení, že partner daný nešvar měnit nehodlá.
  • Nepodceňujte ani sex ani komunikaci – s životním partnerem je nutná potřebná souhra. Pokud vám během vztahu vázne sex nebo komunikace, nemávejte nad tím rukou a řešte to. Vyhnete se pozdějším problémům, které mohou vyústit až v nevěru.
    Jak ty ke mně, tak já k tobě – velké procento žen jsou bezmezné romantičky, které si představují, že je muž bude nosit na rukou. Ovšem, někteří muži takto fungují, ale v trvalém vztahu nejlépe funguje oboustranná vzájemnost. To znamená, že abyste se dočkala květiny, musíte partnerovi zase pro radost udělat dobrou večeři nebo mu koupit oblíbený časopis. Jednostranné obdarovávání nikam nevede, vždycky je potřeba ve vztahu dvou, kteří musí dávat, aby mohli brát.
Jak vybrat ten správný podnik na rande v Praze?
Máte rande s vytouženou dívkou, ale stále nevíte, kam vlastně zajít? Hledáte pro svůj dámský…
Celý návod
Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod