Jak se přestat hádat

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

Říká se, že láska bez hádek, je jako páv bez peří. Hádky jednoduše k mezilidským vztahům patří a nelze je úplně vymazat. Kromě toho mají pro vztah i dobré důsledky, často se po nich vyčistí vzduch, popřípadě se vyjasní určité věci. Přesto ale každodenní hádky nejsou dobrým způsobem, jak společně trávit čas a komunikovat. Hádky lze ale do jisté míry kontrolovat a přestat se „hádat kvůli blbostem“ se lze naučit. Ovšem chce to cvik a především trpělivost.

1

Nenechte se vyprovokovat

Některým hádkám předchází okamžiky, kdy je jasné, že se k něčemu schyluje. Právě tato chvíle je tou pravou, kdy ještě lze celou věc zastavit a utnout v zárodku, aniž by k hádce došlo. Nutné je nečekat, ale jednat, předejděte nedorozumění tak, že si spolu promluvíte. Rozhovor neodkládejte, a pokud vidíte, že partnera něco trápí, promluvte si s ním o tom.

2

Volte slova

Spousta hádek vzniká kvůli nevhodně zvoleným slovům. Važte svá slova kdykoliv s partnerem mluvíte, snažte se vyhýbat vulgarismům a především osočování a rýpání, jež by jinak mohlo hádku vyvolat. Mluvte s rozvahou a nezvyšujte hlas, jinak hlas zvedne i partner a opět tu máte hádku.

3

Mluvte a jednejte narovinu

Jako partneři k sobě musíte být upřímní, proto je nutné jednat ve všem na rovinu. V případě, že partner dělá něco, co vám vadí, co nemůžete vystát, řekněte mu to. Pokud budete čekat, až pohár trpělivosti přeteče, ve vzteku lze z drobnosti, kterou šlo řešit v klidu, udělat slona v místnosti.

Kromě toho se k drobnostem později nabalují další a další, takže během hádky potom vyprázdníte zásobník najednou. Neberte to tak, že partnera raníte, protože když mu to vysvětlíte, jistě to pochopí lépe, než když to na něho budete v hádce křičet nevybíravými slovy.

4

Podívejte se na věc z partnerova hlediska

Ve vztahu je nutné být empatický, aby to mohlo fungovat. Zkuste se vcítit do svého partnera a dříve, než mu odseknutí opětujete, uvědomte si, jestli nemůže být z něčeho frustrovaný, popřípadě jestli ho netrápí něco jiného. Ne každý má vždycky dobrou náladu, někdy jsme doslova protivní i sami sobě, o to hůře potom jednáme s lidmi kolem sebe.

Horší je to v případě, že nás něco trápí, potom si ani nemusíme uvědomovat, že svou frustraci používáme v kontaktu s ostatními. Zkuste tedy nejdříve s partnerem v klidu promluvit a zjistit, jestli jeho podrážděnost nemá původ někde jinde.

Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak se úspěšně seznámit na internetu
Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou…
Celý návod