Jak se přestat hádat

Náročnost
stredni
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

Říká se, že láska bez hádek, je jako páv bez peří. Hádky jednoduše k mezilidským vztahům patří a nelze je úplně vymazat. Kromě toho mají pro vztah i dobré důsledky, často se po nich vyčistí vzduch, popřípadě se vyjasní určité věci. Přesto ale každodenní hádky nejsou dobrým způsobem, jak společně trávit čas a komunikovat. Hádky lze ale do jisté míry kontrolovat a přestat se „hádat kvůli blbostem“ se lze naučit. Ovšem chce to cvik a především trpělivost.

1

Nenechte se vyprovokovat

Některým hádkám předchází okamžiky, kdy je jasné, že se k něčemu schyluje. Právě tato chvíle je tou pravou, kdy ještě lze celou věc zastavit a utnout v zárodku, aniž by k hádce došlo. Nutné je nečekat, ale jednat, předejděte nedorozumění tak, že si spolu promluvíte. Rozhovor neodkládejte, a pokud vidíte, že partnera něco trápí, promluvte si s ním o tom.

2

Volte slova

Spousta hádek vzniká kvůli nevhodně zvoleným slovům. Važte svá slova kdykoliv s partnerem mluvíte, snažte se vyhýbat vulgarismům a především osočování a rýpání, jež by jinak mohlo hádku vyvolat. Mluvte s rozvahou a nezvyšujte hlas, jinak hlas zvedne i partner a opět tu máte hádku.

3

Mluvte a jednejte narovinu

Jako partneři k sobě musíte být upřímní, proto je nutné jednat ve všem na rovinu. V případě, že partner dělá něco, co vám vadí, co nemůžete vystát, řekněte mu to. Pokud budete čekat, až pohár trpělivosti přeteče, ve vzteku lze z drobnosti, kterou šlo řešit v klidu, udělat slona v místnosti.

Kromě toho se k drobnostem později nabalují další a další, takže během hádky potom vyprázdníte zásobník najednou. Neberte to tak, že partnera raníte, protože když mu to vysvětlíte, jistě to pochopí lépe, než když to na něho budete v hádce křičet nevybíravými slovy.

4

Podívejte se na věc z partnerova hlediska

Ve vztahu je nutné být empatický, aby to mohlo fungovat. Zkuste se vcítit do svého partnera a dříve, než mu odseknutí opětujete, uvědomte si, jestli nemůže být z něčeho frustrovaný, popřípadě jestli ho netrápí něco jiného. Ne každý má vždycky dobrou náladu, někdy jsme doslova protivní i sami sobě, o to hůře potom jednáme s lidmi kolem sebe.

Horší je to v případě, že nás něco trápí, potom si ani nemusíme uvědomovat, že svou frustraci používáme v kontaktu s ostatními. Zkuste tedy nejdříve s partnerem v klidu promluvit a zjistit, jestli jeho podrážděnost nemá původ někde jinde.

Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak se úspěšně seznámit na internetu
Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou…
Celý návod
Jak dítěti vysvětlit rozvod
Rozvod nebo i pouhý rozchod rodičů představuje pro dítě velkou psychickou zátěž, bez ohledu na…
Celý návod