Jak se rozejít s partnerem

Náročnost
tezke
Potřebný čas
Okamžitě
Cena
Zdarma

I zdánlivě dokonalý vztah může dojít do mrtvého bodu, ze kterého už není návratu a jediným východiskem se tak stává rozchod. Vždycky jsou důležité okolnosti, které k rozchodu vlastně vedou, jestli se jedná o pouhé vychladnutí vášní a mohou z vás tak zůstat přátelé, nebo je důvodem třeba nevěra. Rozchod by pokaždé měl vycházet z důkladného zvážení situace, ve které se nacházíte, jde totiž o to, aby se nejednalo o ukvapený krok. Pokud si ale jste svým rozhodnutím jistí, nezapomínejte, že i rozchod má několik pravidel.

1

Zvolte přímočarost

Při rozchodu je důležitá upřímnost, kterou si navíc jedinec, se kterým jste strávili delší dobu, jistě zaslouží. Slušností je tedy osobní schůzka, na které to dané osobě řeknete vy. Pozor si dejte, aby vás někdo nepředběhl a neinformoval dotyčného, že se chystáte s ním rozejít. Mohla by z toho vzniknout opravdu nepříjemná situace.

Při oznámení svého rozhodnutí již mějte promyšlený důvod, proč tak činíte, protože druhá strana jej bude chtít znát. Nenechávejte se umlouvat, buďte přímí a vyjadřujte se jasně, nedávejte žádné falešné naděje.

2

Neutrální zóna

Pro oznámení rozchodu je vhodné vybrat nějaké neutrální místo. Zapomeňte na to, že byste tak činili ve svém bytě, protože tam má váš partner spoustu věcí, které v afektu může použít. Stejně tak by mohlo dojít ke druhému extrému, kdy dojde k rozchodovému sexu.

Pro rozchod vybírejte neutrální místo, kde jste se spolu nescházeli, nejlépe někde na veřejnosti, kde ale nebude chodit kvanta lidí. Dobrou volbou je třeba menší restaurace, kavárna nebo park.

3

Nenechte se vyprovokovat

K rozchodu bohužel patří i jistým způsobem diskuze o tom, proč na toto radikální řešení došlo. Nenechávejte se ale strhnout k rozjímání nad společnými vzpomínkami, rozebíráním nesmyslů, které s vaším důvodem absolutně nesouvisí, nenechejte to zajít do hysterické scény. Všeho moc škodí. Určitě tedy buďte upřímní, ale moc nediskutujte. Rozchod je fakt a ne téma na filosofickou debatu.

4

Nezapomeňte na vypořádání

Pokud váš vztah trval delší dobu, je pravděpodobné, že jste si pořídili něco společného. Při rozchodu ale není příliš dobré sepisovat seznam a domlouvat se na tom, kdo co a jak zaplatí. Jenom tuto otázku nadhoďte, že si o tom potom promluvíte, ale zpočátku to neřešte. Vraťte to, co patří partnerovi, výjimku samozřejmě tvoří dárky, které je neomalené vracet, tedy pokud si o ně bývalý partner přímo neřekne.

Jak na výběr webu ke svatebnímu oznámení
Ať už se chystáte na podobný krok poprvé nebo vás čekají vdavky nebo ženění už…
Celý návod
Jak poznat lháře
Říká se, že lež má krátké nohy – lháře podle nich ale bohužel nepoznáte. Přesto…
Celý návod
Jak najít ženské erotogenní zóny
Ženy potřebují pro maximální prožitek ze sexu předehru. Ta by se měla skládat z intimních doteků,…
Celý návod
Jak se úspěšně seznámit na internetu
Internet je místem netušených možností. Všechna osamělá a nešťastná srdce na něm mohou potkat novou…
Celý návod